Dla kogo dedykowane są kompaktowe zmiękczacze wody?

Ze względu na swoje kompaktowe gabaryty ten model zmiękczaczy wody skierowany jest w stronę klientów indywidualnych i wykorzystywany stricte w domkach jednorodzinnych. Atrakcyjny design, łatwy montaż, stosunkowo niskie koszty eksploatacji sprawiają że to najczęściej wybierane produkty do zmiękczania wody.

Obecnie niemal każdy kompaktowy zmiękczacz wody wyposażony jest w mieszacz wody surowej i zmiękczonej w dowolnych proporcjach jeśli użytkownik nie chce mieć całkowicie zmiękczonej wody. Jest to tzw. zawór by – pass. Złoże jonowymienne to serce całego systemu. To właśnie dzięki żywicy jonowymiennej, która znajduje się w środku takiego urządzenia możliwy jest proces zmiękczania wody.

Kompaktowe zmiękczacze wody to urządzenia, które są bezobsługowe. Jedynymi czynnościami eksploatacyjnymi to okresowa wymiana wkładów filtracyjnych w filtrze mechanicznym oraz uzupełnianie soli w zbiorniku na sól.

Opłacalna inwestycja

Koszt zakupu zmiękczacza wody może się zwrócić po 3 – 4 latach. Zdecydowanie poprawimy jakość naszej instalacji hydraulicznej, zaoszczędzimy pieniądze na naprawy sprzętów AGD, a tym samym wydłużymy ich żywotność. Ponadto zredukujemy wydatki na środki czystości i inne detergenty.

Prosta instalacja

Instalacja kompaktowego zmiękczacza wody jest generalnie prostym zabiegiem. Poradzi sobie z nią każdy domowy majsterkowicz, który ma choć podstawowe pojęcie o hydraulice. Już na pewno żadnych problemów nie będzie mieć hydraulik czy inny specjalista z tego zakresu. Wystarczy bowiem tylko dostęp  do głównego zaworu wody w budynku, gniazdko elektryczne, odpływ wody do kanalizacji i trochę wolnego miejsca. To wszystko co wymagane jest do instalacji urządzenia.

Łatwa obsługa

Zmiękczacze wody również te kompaktowe pracują w zupełnie bez konieczności ingerencji osoby jej użytkującej. Obligatoryjną czynnością obligatoryjną bez której nie obejdzie się żaden zmiękczacz jest uzupełnianie soli w zbiorniku na sól (zwykle raz w miesiącu). Chodzi o to aby ilość była wystarczająca do opłukania całego złoża. Przed zmiękczaczem eksperci i producenci filtrów zalecają montaż filtra wstępnego, który będzie zabezpieczał głowicę urządzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi.