Czy myślisz, że zatroszczenie się o środowisko to coś ponad Twoje siły i możliwości? Jeśli tak, jesteś w dużym błędzie! Okazuje się, że już dbając o siebie możesz też zadbać o środowisko. Jak tego dokonać? Pomocna w tym procesie może być butelka wielokrotnego użytku z trzciny cukrowej od polskiej marki Ecoperla – Ecoperla Ecobott!

Obecnie dość sporo mówi się o problemach, które występują w ekosystemie. Jednym z najpoważniejszych, z jakimi boryka się nasz współczesny świat jest ogromna ilość odpadów, których nie da się zutylizować. Pośród nich bardzo dużą część stanowi plastik. Jedna plastikowa butelka może się rozkładać nawet 500 lat! A jakie są alternatywy? Bardzo dobrym rozwiązaniem może być butelka wielokrotnego użytku Ecoperla Ecobott wykonana z trzciny cukrowej!

Świat zalany odpadami

Sytuację można uznać za naprawdę dramatyczną! To najlepiej obrazują zdjęcia, pokazujące jak po morzach i oceanach dryfują wyspy, które składają się tylko i wyłącznie z odpadów. Zabierają miejsce i życie florze i faunie. Oczywiście, plastik jest tworzywem, które nadaje się do recyklingu, jednak nie jest on przeprowadzany w krajach na taką skalę, jak powinien. Wiele z jego rodzajów nie nadaje się do ponownego przetworzenia. Kłopotem jest także fakt, że wiele zakładów zwyczajnie nie chce korzystać z tworzyw z recyklingu. To wszystko powoduje, że góry odpadów stają się coraz większe.

Plastik niszczy naszą planetę w jeszcze inny sposób. Produkowany jest na bazie ropy naftowej. Jest to surowiec nieodnawialny, którego ilość na Ziemi jest coraz mniejsza. Sama produkcja, utylizacja i procesy pośrednie pochłaniają bardzo duże ilości energii, wody, powodują dużą produkcję dwutlenku węgla. To wszystko przekłada się na ogromny ślad środowiskowy. A te niepotrzebne marnotrawstwo jest często tylko po to, byśmy skorzystali z plastikowego opakowania przez krótki moment. Potem zwyczajnie trafia ono do kosza i zaśmieca nasze otoczenie.

Co zamiast wody butelkowanej?

Oczywiście, woda sprzedawana w plastikowych, jednorazowych butelkach jest bardzo wygodną opcją. Na rynku jest wiele rodzajów wody butelkowanej, dzięki czemu smak można dobrać do swoich potrzeb. Ponadto jest łatwo dostępna, jednak ma też swoje minusy. Przede wszystkim są to aspekty ekologiczne, ale i finansowe. Za wodę butelkowaną zwyczajnie przepłacamy, a do tego ostatnimi czasy pojawiły się kwestie związane z wykryciem mikroplastiku w organizmie ludzkim, który bierze się właśnie między innymi z opakowań i przedostaje się do napojów i pożywienia. Warto więc poszukać innych możliwości.

W domu wodę możemy pozyskiwać z pomocą filtra kuchennego. Do wyboru są między innymi systemy odwróconej osmozy, a także ultrafiltracji. Dzięki nim poprawie ulega smak, zapach i barwa wody. Woda staje się idealna do celów spożywczych, zarówno do obróbki termicznej, jak też do bezpośredniego spożycia. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie produkujemy ogromnej ilości odpadów, a z wody możemy korzystać w każdym momencie i w każdych ilościach.

Co jednak poza domem? Czy w  pracy, podczas spaceru czy treningu również możemy zrezygnować z używania wody butelkowanej? Oczywiście! Najlepszym sposobem będzie wyposażenie się w butelkę wielokrotnego użytku! Dzięki niej ulubiony napój możemy mieć zawsze przy sobie, przy tym nie zaśmiecając środowiska. Jedną z propozycji jest nowość od polskiej marki Ecoperla – butelka wykonana z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott!

Ekologiczne nawodnienie

Ecoperla Ecobott jest niezwykłą butelką wielokrotnego użytku, którą z pewnością można uznać za jedną z najbardziej ekologicznych. Z jakiego powodu? To butelka wykonana z roślinnego surowca odnawialnego! To oznacza, że jest całkowicie biodegradowalna i możliwa do recyklingu! Ponadto jej produkcja i utylizacja nie powodują występowania problemów z dużym śladem środowiskowym. To oznacza, że na żadnym etapie wytwarzania i utylizacji nie trzeba było wykorzystywać dużych ilości energii i wody, do tego do środowiska nie przedostały się ogromne ilości dwutlenku węgla. Co więcej! Butelka przyczyniła się do tego, by było go mniej! W jaki sposób?

Droga butelki Ecoperla Ecobott zaczyna się na plantacji trzciny cukrowej. Tam rośliny wzrastają do wysokości nawet trzech metrów. Podczas tej fazy same pochłaniają ze środowiska ogromne ilości dwutlenku węgla. Dojrzała trzcina jest ścinana i przewożona do fabryki cukru, gdzie odbywają się procesy przetwórcze. Odpadem po produkcji pozostają łodygi, które są przerabiane na miazgę. Przez długi czas były niepotrzebne i zwyczajnie palone lub wyrzucane. Obecnie miazgę przekształca się na zielony polietylen, z którego produkowana jest między innymi butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott.

Zielony polietylen zyskuje coraz większą popularność i obecnie jest uznawany za materiał, który może stanowić idealne zastępstwo plastiku produkowanego na bazie ropy naftowej. Wiele z koncernów spożywczych zaczyna w nim dostrzegać ogromny potencjał. Tym bardziej, że swoją strukturą bardzo przypomina dobrze znany plastik. Do tego jest tak samo wytrzymały.

Ecoperla Ecobott może przynieść wiele korzyści nie tylko nam samym i naszemu organizmowi, ale także środowisku. To jednak nie są jedyne zalety.

Ecoperla Ecobott – butelka idealna

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott jest wolna od wszelkiego rodzaju substancji toksycznych. Dzięki temu możemy być spokojni o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Wodę można pić w każdym wieku – z butelki skorzystają nawet najmłodsi. Nie zawiera ftalanów, BPA, nie przedostaje się z niej mikroplastik do napojów. Pozostaje też wobec nich neutralna – nie powoduje zmiany właściwości organoleptycznych. Do tego wszystkiego jest łatwa do utrzymania w czystości i można ją myć w zmywarce! Czyż to nie jest idealny gadżet na co dzień?

Dowiedz się więcej: https://www.zestudni.pl/blog/szukasz-ekologicznej-i-bezpiecznej-butelki-wybierz-ecoperla-ecobott/