Zdrowa woda nie tylko musi być czysta, musi mieć także dobrą strukturę, jak i odczyn. Rosnąca świadomość wśród ludzi spowodowała popularyzację na domowe jonizatory wody, które mają zapewnić zdrową wodę dla całej rodziny.

Woda alkaliczna (zjonizowana) ma prostszą strukturę klastrów przez co jest lepiej przyswajana przez nasz organizm. Jeśli pijemy taką wodę to poza utratą wagi i poprawą cery możemy spodziewać się  poprawy nastroju i samopoczucia.

Warto zwrócić uwagę czy pijemy wodę o odczynie zasadowym. Tak zwana żywa woda zwalcza coraz częstsze zakwaszenie organizmu. Dodatkowo, żywa woda pomaga przy alergiach, pozwala szybciej leczyć się ranom oraz wrzodom.

Jonizatory wody opierają się na procesie elektrolizy. Po przejściu przez system filtrów woda jest przekazywana do komory jonizatora, gdzie umieszczone są elektrody. Tutaj poddawana jest działaniu prądu elektrycznego o niewysokim napięciu.

W ten właśnie sposób rozpuszczone w wodzie minerały są przyciągane do elektrody dodatniej bądź ujemnej, w zależności od ich ładunku elektrycznego. Uzyskana w ten sposób woda jest rozdzielana na kwaśną oraz alkaliczną. Oba rodzaje mogą być wykorzystywane w gospodarstwie domowym – alkaliczna do picia, kwaśna do zmywania.

Innym sposobem na uzyskanie zdrowotnej wody alkalicznej jest wkład rewitalizujący wodę Ecoperla Elixir. Więcej na jego temat można przeczytać na stronie https://www.zestudni.pl/wklad-rewitalizujacy-ecoperla-elixir/