Samoczyszczące filtry Honeywell do wody to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto pragnie w szybki i efektywny sposób oczyścić wodę z zanieczyszczeń stałych, takich jak ziarenka piasku, rdza czy strzępki konopi. Szczególnie ważne jest to w przypadku użytkowania wieloletnich instalacji wodociągowych. Taka filtracja mechaniczna uzdatnia wodę oraz chroni urządzenia mające z nią styczność przed uszkodzeniem spowodowanym zanieczyszczeniami wody.

Filtry Honeywell cechuje system płukania zwrotnego, czyli możliwość oczyszczenia filtra przez odkręcenie zaworu kulowego, z udziałem dysz czyszczących znajdujących się wewnątrz siatek filtracyjnych. Wkłady Honeywell to siatka ze stali nierdzewnej, trwała i odporna na uszkodzenia. Oferowany mikronaż to 20, 50, 100 mikronów. Dzięki wykorzystaniu niezwykle wytrzymałych kompozytów, wkłady Honeywell można wielokrotnie płukać i czyścić. Warunkuje to bezawaryjność i znaczną żywotność filtrów Honeywell.

Kolejne zalety filtrów to kompaktowe rozmiary, umożliwiające montaż tam, gdzie jest mało miejsca do zabudowy. Przezroczysta obudowa pozwala kontrolować stan zanieczyszczenia dna filtra. Łatwa obsługa i montaż, możliwość samodzielnego czyszczenia lub zamontowania automatu do czyszczenia, ułatwia użytkowanie filtrów Honeywell.