Woda jest najważniejszym składnikiem naszej diety. Woda zdatna do picia powinna spełniać wiele restrykcyjnych norm i parametrów. Jednak zdarza się, że woda, którą spożywamy jest zanieczyszczona. To co powinno nas zaniepokoić to zmiana koloru wody, występowanie osadu, zmiana zapachu czy smaku wody.

To pierwsze sygnały, że woda jest zanieczyszczona. Niektóre rodzaje zanieczyszczeń, takie jak zakażenia mikrobiologiczne mogą dawać objawy chorobowe. Najczęściej świadczy to o występowaniu w wodzie drobnoustrojów lub jakiś bakterii chorobotwórczych. Woda może być również zanieczyszczona związkami chemicznymi takimi jak żelazo, mangan, wapno, czy magnez.

Aby sprawdzić jakość wody przeprowadza się specjalne badania, które mają wykluczyć mogące wystąpić zanieczyszczenia. Analiza wody pozwala sprawdzić parametry, które powinna spełniać woda zdatna do picia. Dzięki badaniu wody możemy wyeliminować wszelkie skażenia i uchronić się przed nieprzyjemnymi w skutkach konsekwencjami picia zanieczyszczonej wody. Jak wygląda takie badanie i jakie wskaźniki wody zostają przebadane dowiesz się odwiedzając stronę  https://www.klarsan.eu/analiza. Badanie wody jest więc bardzo ważną czynnością. W laboratorium można uzyskać dokładny obraz tego co występuje w próbce wody, którą spożywamy na co dzień.