Woda z kranu czasem nie odpowiada naszym gustom pod względem smaku i zapachu. Nie chcemy jej pić na co dzień i dlatego szukamy alternatyw na wodę, która będzie w pełni odpowiadała naszym preferencjom. Jednym ze sposobów jest woda butelkowana, jednak istnieje jeszcze inny sposób! Dziś Wam o nim opowiemy.

Woda butelkowana wcale nie musi zastępować nam na co dzień wody kranowej, nieodpowiadającej naszym potrzebom. Warto pamiętać, że to dość droga alternatywa. W dodatku za każdym razem trzeba ją przynosić zgrzewkami do domu. O wiele lepiej postawić na prostszy sposób, czyli filtr kuchenny!

Filtry kuchenne są dostępne w wielu rodzajach, mają różne stopnie filtracji. Ich zadaniem jest doczyszczenie wody w taki sposób, by w pełni odpowiadała naszym wymaganiom co do właściwości organoleptycznych.

Problem z filtracją wody w blokach

Niestety, czasem przeszkodą w wyborze filtra kuchennego staje się przestrzeń. To kłopot, który szczególnie daje się we znaki w mieszkaniach w blokach. W małych kuchniach często zwyczajnie nie ma miejsca na montaż dużego filtra ze zbiornikiem na magazynowanie wody.

Do tej pory jedynym wyjściem była rezygnacja z własnej małej „oczyszczalni wody” i wybór wody w plastikowych pojemnikach. To jednak bardzo się zmieniło.

W marcu na rynku pojawiła się bardzo ciekawa propozycja dedykowana właśnie kuchniom w blokach! Mowa oczywiście o nowej ultrafiltracji od polskiej marki – serii Ecoperla Profine POU.

Poznaj Ecoperla Profine POU

Ecoperla Profine POU to nowy, innowacyjny system ultrafiltracji stworzony przy współpracy polskiej marki Ecoperla z Profine.

Filtr w całości powstaje na terenie Europy. Wyróżnia się niezwykłą trwałością oraz szeregiem rozwiązań ułatwiających eksploatację, zmniejszających koszty oraz sprawiających, że montaż to pestka.

System ultrafiltracji Ecoperla Profine POU najlepiej sprawdza się w przypadku wody mało lub średnio zanieczyszczonej. Nie warto jednak wybierać go, jeśli mamy do czynienia z przekroczeniami w wodzie lub sporym stopniem twardości.

Nowość od Ecoperli działa w bardzo prosty sposób i filtruje wodę w kilku etapach, w zależności od wybranego modelu. Ecoperla Profine POU 2 pozbawiony jest wkładu wstępnego mechanicznego, który natomiast jest w trzyetapowym filtrze Ecoperla Profine POU 3. Mniejszy model jest zatem przeznaczony dla posiadaczy stacji uzdatniania na cały dom bądź kolumn filtracyjnych, które zapewniają już wstępną filtrację wody.

Ecoperla Profine POU składa się z następujących wkładów:

 • Wkład wstępny – usuwa z wody zanieczyszczenia mechaniczne do wielkości 5 mikronów, występujący w większym modelu z serii;
 • Wkład węglowy – doczyszcza wodę z cząstek mechanicznych. W dodatku redukuje z wody wszelkie zanieczyszczenia chemiczne, mające negatywny wpływ na walory organoleptyczne wody. Wśród nich można wymienić: chlor, pochodne chloru, związki organiczne, pestycydy, pozostałości dezynfekcji;
 • Wkład ultrafiltracyjny – membrana ultrafiltracyjna ma dokładność 0,1 mikronów. Redukcja zanieczyszczeń obejmuje: cysty, wirusy, bakterie, metale ciężkie. Podczas uzdatniania w wodzie pozostają wszystkie naturalnie występujące minerały
 • Najważniejsze zalety ultrafiltracji.

Wiele osób docenia systemy ultrafiltracji nie tylko z powodu pozostawiania minerałów w wodzie, ale również dlatego, że:

 • System nie potrzebuje prądu do działania – praca napędzana jest ciśnieniem wody w instalacji
 • Nie ma odrzutu do kanalizacji
 • Nie ma zbiornika na magazynowanie wody
 • Świeża woda jest podawana na bieżąco

Prosty montaż i serwis

Ecoperla Profine POU jest filtrem kuchennym, który z założenia miał być bardzo posty w montażu i serwisie.

Projektanci zadbali o to wykorzystując kilka ciekawych rozwiązań:

 • Instrukcja obsługi – instrukcja obsługi jest bardzo szczegółowa, posiada ilustracje pokazujące dokładnie wszystkie kroki montażu
 • Akcesoria montażowe – w zestawie znajdują się wszystkie akcesoria montażowe: śrubki, trójnik, wężyk. Nie trzeba samemu szukać i dobierać elementów, dzięki czemu oszczędzamy czas
 • Wyjątkowo duża powierzchnia wkładów – filtr jest w stanie oczyścić do 10 000 litrów wody, czyli 5 razy więcej niż przeciętny tego typu filtr!

Co ciekawego w Ecoperla Profine POU?

Prosty montaż i serwis to nie są jedyne zalety. Ecoperla Profine POU ma w zanadrzu jeszcze kilka innych ciekawych rozwiązań.

Wkłady filtracyjne

Wkłady filtracyjne dedykowane Ecoperla Profine POU posiadają bardzo dużą powierzchnię filtracyjną. Dzięki temu woda ma długi kontakt z wodą, a materiał filtracyjny o wiele wolniej wytraca swoje właściwości.

W przypadku tych wkładów wymiana następuje jedynie raz na rok, a nie tak jak w przypadku standardowych wkładów do ultrafiltracji – co 6 miesięcy.

Wylewka

Wylewka z pewnością wpasuje się w wystrój każdej kuchni! Pobór wody jest bardzo szybki.

Wymiary

Kompaktowe wymiary i brak zbiornika na magazynowanie wody dają możliwość montażu Ecoperla Profine POU w naprawdę małych przestrzeniach.

Postaw na ekologiczny sposób pozyskiwania wody

Niepowtarzalne cechy konstrukcyjne i zastosowane rozwiązania sprawiają, że Ecoperla Profine POU jest idealną propozycją do małych kuchni. To szybki, ekologiczny i przede wszystkim ekonomiczny sposób na smaczną wodę, w pełni dopasowaną do wymagań Twoich i Twojej rodziny. Sprawdź, czy to dobry produkt do Twojej kuchni!