W ostatnich dnach można zauważyć w Internecie spore poruszenie z powodu premiery filtra od polskiej marki Ecoperla Profine Zero – nietypowego systemu odwróconej osmozy. Dlaczego zbiera tak pozytywne opinie?

Eksperci oszaleli na punkcie Ecoperla Profine Zero

Najczęściej powracającym hasłem w kontekście tego produktu jest „kuchenny filtr przyszłości”. Na rynku można znaleźć wiele propozycji w całym przekroju cenowym, jednak wśród nich trudno znaleźć aż tak dopracowane urządzenie.

Wrażenie robi nawet kranik dołączony do zestawu. Jest elegancki, ale przede wszystkim funkcjonalny. Wbudowana w nim dioda zmienia barwę z niebieskiej na czerwoną przypominając w ten sposób użytkownikowi o potrzebie wymiany wkładów.

Pobór wody z kranu to aż 3 litry na minutę. Z taką prędkością można bez problemu napełnić czajnik, dzbanek lub garnek. Do tego ten system odwróconej osmozy charakteryzuje się niezwykle niskim odrzutem do kanalizacji. W tym wypadku to tylko 2 litry na litr gotowego produktu.

Dynamiczny zbiornik ciśnieniowy

Do Ecoperla Profine Zero nie ma potrzeby dodawania żadnego zewnętrznego zbiornika na wodę. Wbudowano tam opatentowany dynamiczny zbiornik ciśnieniowy o pojemności 3,5 litra. Wodę jest w nim przechowywana tylko na chwilę, następuje jej bardzo szybka wymiana. Co więcej, wodę można pobierać z urządzenia nawet po całkowitym opróżnieniu zbiornika, jednak z mniejszą prędkością. Sam proces ponownego napełnienia to tylko 8,5 minuty.

Perfekcyjne oczyszczanie wody

Filtracja wody jest naprawdę dokładna, a to wszystko dzięki aż dwóm membranom osmotycznym. Każda z nich ma wydajność aż 150 GPD. Dziennie użytkownik może przefiltrować aż 1134 litry.

Idealny produkt do idealnego domu

Jeśli poszukujecie urządzenia, które zapewni czystą wodę gotową do spożycia i dostępną bez przerwy, ale przy okazji chcecie, aby produkt był funkcjonalny, zajmował mało miejsca i był po prostu ładny, to Ecoperla Profine Zero może być dobrym kandydatem do Waszego domu.