Technologia membranowa zwana nanofiltracją opiera swoją konstrukcję oraz ogólne zasady działania na metodzie odwróconej osmozy. Różni się od niej jednak lepszymi wynikami utrzymania wody na stałym poziomie twardości. Można to zaobserwować biorąc pod uwagę potencjalną demineralizację wody, która może prowadzić do zbyt dużej korozyjności w stosunku do tworzywa, z jakiego zbudowany jest rurociąg. Dzięki temu nanofiltracja działa jako dodatkowa ochrona jonizatorów wody.

Gdzie szukać skutecznych systemów nanofiltracji?

Jednym z najskuteczniejszych systemów nanofiltracyjnych jest Ecoperla Nano. Doskonale sprawdza się przed jonizatorami wody, a także redukuje zasolenie oraz twardość wody. Może być stosowany jako bardzo dobra alternatywa dla odwróconej osmozy. Działanie systemu nanofiltracyjnego polskiej marki Ecoperla Nano podnosi oszczędność, ze względu na niski odrzut do kanalizacji oraz brak konieczności powtórnej mineralizacji wody.

Czym się wyróżnia system nanofiltracji Ecoperla Nano?

Również obsługa systemu nanofiltracyjnego Ecperla Nano jest bardzo prosta. Kompaktowy stelaż wyposażony jest w specjalnie uchylone klosze, dzięki którym wymiana wkładu nie jest skomplikowana. Urządzenie nie wymaga zasilania elektrycznego i jest zabezpieczone przed ryzykiem zalania. Wykrycie wycieku wody natychmiast zamyka jej dopływ do systemu.