W niejednym polskim gospodarstwie przydałby się zmiękczacz wody, ponieważ problem twardej wody jest u nas znaczny. Zmiękczacze wody występują w sklepach w wielu różnych rodzajach i modelach, dlatego bez problemu dobierzemy odpowiedni sprzęt. W ostatnich wpisach opisywaliśmy, że jest to tak naprawdę jedyne urządzenie, które może zredukować wysoki poziom twardości wody. W tym wpisie przybliżymy specyfikę funkcjonowania tych urządzeń.

Jeśli uważasz, że Twoja woda nie ma żadnych innych problemów oprócz twardości, polecam zakupić zmiękczacz – urządzenie jest zwykle małych gabarytów, przez co można je montować nie tylko w domach, ale nawet w mieszkaniach, o ile posiadamy w nich wodę zimną, a nie ciepłą pochodzącą z sieci. Na rynku są też bardzo małe zmiękczacze przeznaczone dla konkretnych sprzętów, które są fajną alternatywą dla większych urządzeń.

Niedługo nowością na rynku będzie zmiękczacz wody Ecoperla Slimline – niecierpliwie czekamy na jego premierę. Warto jednak byłoby wcześniej dowiedzieć się, w jaki sposób działają takie zmiękczacze wody. Zwykle są to niewielkie urządzenia, montowane w pobliżu głównego zaworu wody w gospodarstwie. W skład urządzenia wchodzi butla ze złożem oraz głowica, która steruje pracą całego urządzenia. W przypadku zmiękczaczy wody zwykle stosuje się wkład z żywicy jonowowymiennej, składający się z małych kulek, które w trakcie przepływu wody oczyszczają ją. Jony wapnia i magnezu z wody wymieniane są na jony sodu, przez co traci ona swoją twardość.

Każdy zmiękczacz należy odpowiednio zaprogramować dobierając go do układu sieci jak i stopnia twardości wody. Również to specjalista powinien zająć się montażem i programowaniem urządzenia. Systematycznie należy uzupełniać pastylki soli, które służą do regeneracji wkładu. Najlepiej jest dobrać zmiękczacz wody, który można automatycznie zaprogramować i nie wymaga on naszej stałej ingerencji. Możemy zostawiać go na sieci w piwnicy czy w garażu, a będzie się sam załączał w odpowiednim momencie, który ustalimy z fachowcem, jaki będzie go montował. Zwykle to godziny nocne lub okres, podczas którego w domu nikogo nie ma. Sami możemy również zmieniać te godziny, ponieważ obsługa jest prosta.

Szczegółów szukaj na stronie https://www.krainawody.pl/8-zmiekczacze.