Dzisiaj na rynku dostępnych jest wiele filtrów. Jednakże wiele z nich posiada bardzo ograniczoną skuteczność. Inaczej wydaje się być w przypadku złoża wielofunkcyjnego. Kiedy jest ono przydatne?

Woda głębinowa

Nie ma wątpliwości co do tego, że najczęściej zanieczyszczona jest woda ze studni głębinowej. To w niej występuje największe stężenie metali ciężkich. Często pojawia się w niej również amoniak. Co więcej, woda ze studni głębinowej może też zawierać o wiele większe zanieczyszczenia. Wielokrotnie wykrywa się w niej na przykład piasek.

Filtracja ze stacją wielofunkcyjną

Niewątpliwie, woda ze studni głębinowej musi zostać poddana filtracji. Złoże wielofunkcyjne zdaje się filtrować ją zdecydowanie najskuteczniej. Warto w tym miejscu zauważyć, że często nie wiadomo dokładnie jakiego typu zanieczyszczenia znajdują się w wodzie pobranej ze studni. Jeśli jednak do oczyszczania wykorzystywana jest Ecoperla Multicab, bądź inne urządzenie ze złożem wielofunkcyjnym, właściwie nie ma to znaczenia. Takie produkty znajdziesz na stronie https://www.zestudni.pl/stacje-wielofunkcyjne/ Nie bez powodu niektóre złoża nazywane są bowiem wielofunkcyjnymi. Nazwa ta bierze się od tego, iż są one w stanie filtrować przeróżne zanieczyszczenia. Co więcej, często także mocno zmiękczają filtrowaną wodę ze studni głębinowej.