Dostrzeżenie twardości wody powinno zawsze skłaniać do podejmowania prób jej zmiękczenia. Nie powinno się bowiem na co dzień korzystać z twardej wody, gdyż stwarza to po prostu wiele szkód.

Czemu szkodzi twarda woda?

Po pierwsze, mikroelementy, które to powodują, że woda jest twarda, mogą oddziaływać na armaturę. Całe szczęście, ich działanie nie jest mocno toksyczne, dlatego nie tak szybko widoczne są negatywne efekty korzystania z twardej wody. Jednak jeśli pije się ją regularnie, może być to niebezpieczne.

Ponadto, jeśli twarda woda nie przejdzie przez złoże filtracyjne, zamiast czyścić ubrania w pralce, dodatkowo je brudzi. Charakterystyczne są żółte palmy na ciuchach, zwłaszcza tych jaśniejszych. Problemem jest na pewno również mycie naczyń, gdyż doczyszczenie tłustych talerzy twardą wodą to zadanie właściwie niewykonalne.

Sprzęt do zmiękczania

Urządzenie, które powszechnie wykorzystuje się do zmiękczania nie jest skomplikowane w budowie. Najważniejsze jego elementy to złoże filtracyjne oraz głowica sterująca. Spośród wielu różnych zmiękczaczy wody, na uwagę na pewno zasługuje szczególnie jeden. Konkretnie jest to Ecoperla Slimline 24, gdyż jest to niezwykle skuteczny zmiękczacz wody od polskiej marki.