Woda wymaga różnego rodzaju uzdatniania, dlatego na rynku jest tak wiele rozwiązań. Począwszy od odżelaziaczy, odmanganiaczy, przez stacje wielofunkcyjne, zmiękczacze wody, kolumny węglowe. Polska marka Ecoperla właśnie zaprezentowała niezwykłe połączenie dwóch różnych rodzajów uzdatniania wody, które tworzą ze sobą unikalny duet. Poznajcie Ecoperla Hero!

Branża uzdatniania wody zna wiele przypadków, w których ludzie poszukiwali do swoich domów nie jednego urządzenia filtracyjnego, a całego zestawu. Wszystko w celu uzyskania jak najlepszych efektów filtracji. Często wybieranym połączeniem jest zmiękczacz wody i filtr węglowy lub kolumna węglowa. Ten duet ma zapewnić miękką wodę na całą instalację, ale przy okazji skorygować właściwości wody przeznaczonej do spożycia.

Kłopotem w przypadku połączenia zmiękczacza wody i kolumny węglowej jest bardzo często brak miejsca na montaż tak dużej stacji uzdatniania wody. Wiele gospodarstw domowych nie dysponuje dużymi pomieszczeniami, w dodatku przystosowanymi do potrzeb tej instalacji. Z kolei w przypadku zestawu zmiękczacz wody + filtr narurowy z węglem aktywnym kłopotem staje się przestrzeń na montaż lub niechęć tak dużego poświęcania uwagi i wymiany wkładów co 3 miesiące. To przecież generuje spory koszt.

Polska marka Ecoperla znalazła sposób na zażegnanie dotychczasowych problemów. Zaprezentowała kompaktowe urządzenie dwa w jednym na całą instalację. Ecoperla Hero jest hybrydą zmiękczacza wody i filtra węglowego. Nowość jest w stanie zapewnić wodę miękką i idealną do bezpośredniego spożycia nawet dla sześcioosobowych rodzin. Jest to możliwe dzięki jego pojemności – tak kompaktowa obudowa mieści w sobie aż 40 litrów wydajnego i trwałego materiału filtracyjnego.

Jak Ecoperla Hero oczyszcza wodę?

40 litrów złoża w zmiękczaczu wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero dzieli się na dwie warstwy. Pierwszą z nich jest węgiel aktywny. Następnie woda przepływa przez monosferyczną żywicę jonowymienną. Przy czym pierwsza warstwa stanowi ¼ całej objętości złoża.

Podział na warstwy pozostaje zachowany na każdym z etapów działania urządzenia. Jest to możliwe dzięki właściwemu doborowi złóż filtracyjnych. Rozdzielenie na warstwy pełni kilka bardzo ważnych funkcji:

  1. Zapewnia optymalne i dokładne efekty filtracji. Woda jest naprawdę zmiękczana, a jej smak, zapach i barwa w pełni powracają do normy. Gdyby złoża uległy zmieszaniu, nie byłoby to możliwe.
  2. Węgiel aktywny adsorbuje wszystkie zanieczyszczenia, które mogłyby stanowić potencjalne zagrożenie dla żywicy jonowymiennej. Niektóre substancje są w stanie znacznie obniżyć jej wydajność i żywotność. Dzięki warstwie węgla aktywnego nie dojdzie do takich kłopotów.
  3. Węgiel aktywny został zaimpregnowany srebrem. Bakteriostatyczne właściwości srebra są znane już od wielu lat. Dzięki tej powłoce wewnątrz na pewno nie dojdzie do skażenia mikrobiologicznego.
  4. Warstwowe ułożenie złóż ułatwia ich wymianę podczas serwisowania. Żywica jonowymienna jest w stanie wydajnie filtrować wodę nawet do 10 lat, jednak właściwości węgla aktywnego mogą ulec nieco szybszemu wyczerpaniu.

Czy złoża filtracyjne są wysokiej jakości?

W zmiękczaczu wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero nie da się doszukać ani grama elementów kiepskiej jakości. Producent postawił na bardzo wysoką jakość złóż, by zapewnić optymalne warunki filtracji wody przez jak najdłuższy czas.

Żywica jonowymienna jest typu monosferycznego. Ten materiał filtracyjny jest często polecany przez znawców, ponieważ w porównaniu z żywicami polisferycznymi, zapewnia o wiele lepsze efekty, równomiernie się zużywa i cechuje się większą trwałością. Złoże zmiękczające dedykowane Ecoperla Hero pochodzi z niemieckiej fabryki Lanxess.

Węgiel aktywny jest produkowany z łupin orzechów kokosowych. Ten rodzaj jest uznawany za niezwykle dobry adsorbent o dużej porowatości. Materiał filtracyjny zastosowany w nowości od marki Ecoperla jest produkcji włoskiej.

Co z innymi komponentami?

Obudowa Ecoperla Hero oraz jego głowica sterująca zostały stworzone przy współpracy marki Ecoperla z amerykańską firmą Clack. Producent tych części znany jest jako jeden z najpopularniejszych wytwórców zaworów. Z jego rozwiązań korzysta wiele firm ze względu na solidność i niskie prawdopodobieństwo wystąpienia awarii.

10 lat gwarancji od marki Ecoperla

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym jest objęty aż 10-letnią gwarancją! To fantastyczne warunki, które są najlepszym świadectwem trwałości i solidności dobranych komponentów.

Produkt w pełni przyjazny dla użytkownika

Misją zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero jest zapewnienie wody miękkiej i smacznej wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne. Urządzenie zostało stworzone w taki sposób, by było jak najłatwiejsze w instalacji oraz użytkowaniu, a przy tym nie obciążało domowego budżetu.

Wszystkie te cele można uznać za osiągnięte. Projektantom Ecoperla Hero należy się pochwała za stworzenie urządzenia tak dopracowanego i wygodnego w użyciu.