Twardość wody to cecha, która wzbudza wiele kontrowersji. Cechując się wysoką zawartością jonów wapnia i magnezu, uznawana jest przez wiele osób za wyjątkowo zdrową i korzystną dla ludzkiego zdrowia. Okazuje się jednak, że osad wytrącający się z niej może prowadzić do uszkodzenia sprzętów użytku domowego. W związku z tym zasadne wydaje się rozważenie zasadności zmiękczania wody. Miękka woda czy twarda – którą wybrać?

Decyzja odnosząca się do tego pytania wydaje się kwestią zindywidualizowaną. Warto zaznaczyć, że woda twarda nie szkodzi ludzkiemu zdrowiu. Zawarte w niej składniki mineralne korzystnie wpływają na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Szkodliwość wody twardej odnosi się wyłącznie do użyteczności sanitarnych instalacji i urządzeń – to ona staje się najczęstszym powodem zamontowania filtra zmiękczającego wodę.

Jaki zmiękczacz wody jest najlepszy?

Zakup filtra zmiękczającego wodę wydaje się prostym procederem – dostępność wielu podobnych urządzeń zapewnia możliwość podjęcia trafnego wyboru. Warto poradzić się specjalisty lub sprzedawcy, którzy znając tę tematykę zaproponują najlepszą opcję.

Większość ekspertów nie ma jednak wątpliwości że najlepszym możliwym rozwiązaniem do zmiękczania twardości wody w warunkach domowych są zmiękczacze wody polskiej marki z serii Ecoperla Slimline. Ta seria 3 rozmiary urządzeń, które z powodzeniem można instalować w piwnicach, kotłowniach czy innych przeznaczonych do tego miejscach.

Świetnie sprawdzi się także zmiękczacz Ecoperla Toro 24 – wyróżnia się designerskim wyglądem i kompaktową obudową o rozmiarach jakich w Polsce jeszcze nie było.  Twarda woda poddana skutecznej i sprawnej filtracji staje się miękka, co neutralizuje jej właściwości.