Woda. Bez wątpienia jeden z ważniejszych elementów naszego codziennego życia. Pijemy ją, myjemy się nią, pierzemy nasze ubrania, często też ogrzewamy nią nasze domy, a jednak dość rzadko zwracamy uwagę na jej jakość i negatywne skutki jakie może wywołać. Dzieje się tak dopóki – dopóty nie zajrzymy do czajnika i nie zobaczymy w nim warstwy kamienia bądź jeśli nie wymienimy grzałki w pralce bądź kotła grzewczego zarośniętych osadami.  Można trudno w to uwierzyć, ale woda, którą użytkuje 4 czy 5 osobowa rodzina może zawierać rocznie aż 50 kg kamiania!

trzy szklanki wody na tle mapy świata

Uzdatnianie wody jest procesem, który ma na celu doprowadzenie wody do ściśle określonych parametrów zgodnych z obowiązującym prawem i jej przyszłym przeznaczeniem bez znaczenia z jakiego źródła pochodzi.

Nawet woda, która spełnia wszystkie normy obowiązujące w naszym kraju może powodować wiele uciążliwych skutków dla jej użytkowników. Mimo tego, iż mieści się ona w normie powoduje m.in: osady na armaturze łazienkowej, kamień w czajniku, problemy dermatologiczne (wysypki, swędzenie, pieczenie), wzrost kosztów ogrzewania. Dzieje się tak ponieważ w większości przypadków jest ona wodą twardą, która zawiera znaczące ilości wapnia i magnezu, które bardzo niekorzystnie wpływają również na stan instalacji wodnych, układów grzewczych i armatury sanitarnej.

Na naszym blogu będziemy starali przedstawiać się metody radzenia sobie z problem twardej wody w domu. Uzdatniać wodę można bowiem samemu na własną rękę. Odwiedzajcie, czytajcie, komentujcie tego bloga.

Już wkrótce kolejne wpisy.