Coraz częściej słychać negatywne głosy płynące od użytkowników na temat zmiękczaczy wody hiszpańskiej marki Puricom. Osoby, które zdecydowały się na zakup właśnie tych urządzeń narzekają na wadliwą pracę urządzeń.

Sprzedawcy otrzymują wzmożoną liczbę reklamacji. Dotyczą one przede wszystkim: wycieków wody ze zmiękczacza, braku poboru solanki potrzebnej do regeneracji złoża, uszkodzonych paneli wyświetlacza, które uniemożliwiają poprawne ustawienie pracy całego urządzenia. To wszystko sprawia, że niektórzy z nich zdecydowali się na umieszczenie informacji o awariach na swoich stronach sklepowych.

Obecnie słychać głosy, że urządzenia, które dominowały nie tylko na polskim ale i europejskim rynku odchodzą do lamusa. Polscy dystrybutorzy podejrzewają, że to wady, które powstają już na etapie produkcji i jako alternatywę dla zmiękczaczy wody Denver i WaterMark proponują rozwiązania sygnowane marką Ecoperla. Ecoperla to nie tylko zmiękczacze wody ale również filtry kuchenne i systemy uzdatniania wody o podwyższonych wydajnościach dedykowane zarówno dla gospodarstw domowych i do przemysłu.