Kolumna węglowa, taka jak np. od polskiej marki z serii Ecoperla Carbotower, przeznaczona do oczyszczania wody to jedno z najczęstszych zastosowań węgla aktywnego w obecnych czasach. Jednak materiał ten ma zastosowanie znacznie szersze, w wielu dziedzinach życia. Dowiedz się, gdzie stosowany jest węgiel aktywny!

Znaczenie węgla aktywnego rośnie

Część z zastosowań może być naprawdę bardzo zaskakująca. To zaciekawić może w szczególności kobiety. Otóż węgiel aktywny nadaje się idealnie do oczyszczania skóry, a przede wszystkim tej zmagającej się w wydzielaniem nadmiernej ilości sebum.

Węgiel aktywny stosowny do oczyszczania skóry stosowany może być samodzielnie, bądź w połączeniu z innymi składnikami. Wiele osób węgiel aktywny uważa również za bardzo dobry środek do wybielania zębów. Choć wiele osób dziwi się, że czarny węgiel aktywny działa wybielająco na zęby, to jednak w rzeczywistości jego odpowiednie zastosowanie daje satysfakcjonujące efekty.

Węgiel aktywny w przypadku wybielania zębów sprawi się zdecydowanie lepiej niż wiele specjalistycznych past kupowanych w sklepach, aptekach czy supermarketach. Wybielanie zębów jest skuteczne tylko wtedy, gdy zabieg powtarzany jest przynajmniej 2-3 razy w ciągu tygodnia. Węgiel aktywny w oczyszczaniu zębów stosuje się bardzo łatwo, co z pewnością ogromnie działa na jego korzyść

Węgiel aktywny w uzdatnianiu wody

W przypadku gospodarstw domowych z węglem aktywnym możemy zetknąć się w kilku rodzajach urządzeń filtracyjnych. Przede wszystkim stanowi on nieodłączną część systemów odwróconej osmozy oraz innych filtrów kuchennych.

Coraz większą popularnością cieszą się centralne filtry z węglem aktywnym. Nie chodzi tu tylko o filtry narurowe z wypełnieniem z węgla aktywnego, ale przede wszystkim kolumny węglowe czy zmiękczacze wody z węglem aktywnym.

Ecoperla Carbotower – polecana kolumna węglowa

Jednym z najczęściej polecanych sposobów na uzyskanie wody wolnej od chloru oraz jego pochodnych w gospodarstwie domowym są centralne kolumny filtracyjne. Jednym z najczęściej polecanych produktów tego typu jest kolumna węglowa od polskiej marki Ecoperla – Ecoperla Carbotower.

To produkt wyróżniający się na tle innych bardzo wysoką jakością komponentów. Jest produkowany na terenie Europy. Na pewno nie zawiedzie oczekiwań pod względem solidności.

Ecoperla Carbotower jest w całości produkowany na terenie Europy. Co więcej, kolumna Ecoperla Carbotower jest objęta aż 10-letnią gwarancją! To fantastyczne warunki, które są najlepszym świadectwem trwałości i solidności dobranych komponentów.