Sterylizacja wody przy użyciu lamp UV posiada bardzo wiele zalet, dzięki czemu jest o wiele skuteczniejsza od innych metod przeznaczonych do usuwania zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Przede wszystkim lampy bakteriobójcze nie wprowadzają do wody żadnych substancji chemicznych oraz nie pozostawiają po sobie żadnych półproduktów, a ponadto nie wpływają na jej smak cieczy ani żadne jej właściwości.

Jak działają lampy bakteriobójcze?

Lampa bakteriobójcza opiera swoje działanie na wykorzystaniu jako źródła światła promieniowania ultrafioletowego. Zazwyczaj urządzenie zamknięte jest kwarcowej obudowie ochronnej i zamontowane w sposób umożliwiający wystawienie przepływającej wody na działanie promieni. Pod ich wpływem mikroorganizmy są wchłaniane przez kwas nukleinowy, przez co ich struktury ulegają destrukcji. Komórki są w ten sterylizowane i nie mogą się reprodukować, dzięki czemu nie stanowią zagrożenia.

Na stronie https://www.klarsan.pl/dom/lampy-bakteriobojcze/ można znaleźć więcej informacji o lampach bakteriobójczych.

Problem bakterii w wodzie zażegnany całkowicie

Ultrafiolet eliminuje skażenia biologiczne z wody, niezależnie od źródła jej pochodzenia. Lampy bakteriobójcze są stosowane zarówno w przypadku wody miejskiej, jak i tej pochodzącej ze źródła w postaci studni lub jeziora. Polecane jest stosowanie lampy bakteriobójczej również z innymi sposobami filtracyjnymi, w celu usunięcia pozostałych zanieczyszczeń.