Obecnie na świecie rośnie liczba oczyszczalni ścieków, które stosują nowoczesne metody dezynfekcji wody i ścieków. Urządzenia UV, które mają za zadaniem eliminować wszystkie bakterie i wirusy znajdujące się w wodzie wykazują skuteczność na poziomie prawie 100%.

Gdzie stosuje się urządzenia UV?

Bakteriobójcze lampy UV lub inaczej sterylizatory UV służą do dezynfekcji wody za pomocą promieni UV-C. Przepływowe lampy bakteriobójcze mogą zainstalowane w domu prywatnym, w gastronomii, hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, budynkach użyteczności publicznej, zakładach firm produkcyjnych, zakładach przemysłu przetwórczego lub produkcyjnego. Ponadto bardzo często stosuje się je również w farmacji, wodociągach lokalnych, gminnych i miejskich. Dodatkowo promieniowanie UV i te specjalistyczne urządzenia znajdują zastosowanie także przy dezynfekcji wody w basenach kąpielowych, lub sterylizacji pożywki w uprawach ogrodniczych. Dodatkowo sterylizacja wody ze studni również powinna odbywać się przy użyciu specjalistycznych urządzeń UV.

Promieniowanie UV nie daje szans bakteriom!

Bakterie w wodzie nie mają szans z niszczycielskim promieniowaniem UV, które unicestwia łańcuchy DNA drobnoustrojów. Te z kolei, jeśli nie zostaną w pełni wyeliminowane z wody pitnej mogą stanowić bardzo poważny problem i mogą doprowadzić do groźnego zatrucia organizmu.