W większości przypadków, jeżeli chcemy wysterylizować wodę, to chodzi nam tutaj o wodę pitną. Na wielu wsiach często niezbędna jest sterylizacja wody ze studni, szczególnie gdy jakość znajdującej się tam wody zdecydowanie nie spełnia ani norm, ani naszych oczekiwań.

Czasem również w warunkach domowych wykorzystywane są specjalistyczne zestawy filtrów lub właśnie technologie sterylizacji, aby uczynić naszą wodę bardziej zdatną do picia. Wbrew pozorom jednak nie zawsze celem naszych działań musi być kwestia wody pitnej.

Lampy do sterylizacji wody ze studni można znaleźć na https://www.krainawody.pl/6-lampy-bakteriobojcze

Sterylizacja wody przyda się w akwarium

Jeżeli zainteresowała nas akwarystyka, to doskonale wiemy, z jakimi problemami musimy walczyć, aby efekt naszego hobby prezentował się jak najlepiej. Ciężko jednak o dobrą prezencję, gdy bakterie w wodzie sprawiają, że nasze rybki zaczynają chorować. Zdarza się też, że widoczność naszych rybek jest zaburzona, ze względu na plagę glonów, zielenic a nawet cyjanobakterii, problemem bywają też pasożyty. Rozwiązaniem może tu być promieniowanie UV. Jeżeli wodę dostarczaną do akwarium przepuścimy wcześniej przez filtr UV, to większość powyższych problemów może wreszcie odejść do przeszłości, a my możemy wreszcie przestać tak często czyścić akwarium.