Problem twardej wody to zagadnienie, które dotyka ogromną liczbę gospodarstw domowych. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak twarda woda wpływa na codzienne funkcjonowanie.

Negatywne skutki twardej wody

Badania wykazują, że regularne pranie i zmywanie w twardej wodzie wiąże się ze skróconą żywotnością sprzętu AGD. Warto wspomnieć, że stosowanie specjalnych kapsułek zmiękczających na dłuższą metę jest mało ekonomiczne i nieefektywne. Białe ubrania żółkną od prania w twardej wodzie, a naczynia matowieją i pokrywają się mlecznym osadem. Twarda woda nie pozostaje bez wpływu na kondycję cery i włosów.

Jak skutecznie zmiękczyć wodę?

Nie ma obecnie bardziej efektywnego i skutecznego sposobu na zmiękczenie wody, niż kupno zmiękczacza wody. Wiele osób obawia się montażu skomplikowanych i trudnych w obsłudze urządzeń. Jednak eksploatacja zmiękczacza wody odbywa się w sposób całkowicie automatyczny. Regularna wymiana złoża i sól tabletkowana, która pozwala na jego regenerację sprawia, że zmiękczacz będzie służył bezproblemowo przez bardzo długi czas. Pozbycie się z wody nadmiaru jonów wapnia i magnezu zmniejsza jej twardość, co pozwala na uniknięcie wielu kłopotliwych i uporczywych problemów.