Metale ciężkie, piasek, chlor, to tylko niektóre z zanieczyszczeń, jakie stale odkrywane są w wodzie, która płynie w kranach. Czy oznacza to, że wszyscy skazani są na spożywanie zanieczyszczonej wody? Całe szczęście nie.

Kolumny węglowe rozwiązaniem problem

Kolumna węglowa to takie urządzenie, w którym znajduje się złoże tak zwanego węgla aktywnego. Nie od dziś wiadomo, że świetnie sprawdza się on w roli filtra. Wyłapuje wszelkie zanieczyszczenia, przez co woda, która przez niego przepłynie nadaje się już do spożycia.

Ecoperla Carbotower – polecana kolumna węglowa

Kolumna węglowa może występować w różnych rozmiarach. Na ten przykład kolumna polskiej markiEcoperla Carbotower dostępna jest w trzech wariantach jeśli chodzi o rozmiar. Najmniejsza znajduje zastosowanie w gospodarstwach, w których nie zużywa się zbyt wiele wody. Jest dobra tam, gdzie mieszkają najwyżej dwie osoby. Ponadto, zanieczyszczenie wody nie może być ogromne, jeśli chce się używać małej Ecoperla Carbotower. Największy model natomiast potrzebny jest przy dużym zużyciu wody. Ponadto, jest on niezbędny, kiedy zanieczyszczenie jest naprawdę duże i uniemożliwia całkowicie korzystanie z wody. Warto oszacować problem i ilość zużywanej wody, aby móc wybrać odpowiedni rozmiar kolumny węglowej i nie przepłacać.