Produkty Cintropur powstają w Belgii, gdzie należą do najczęściej stosowanych filtrów do filtracji procesowej. Również w Polsce ich popularność stale wzrasta, przede wszystkim na bardzo dużą funkcjonalność oraz wysoką wydajność wszystkich oferowanych przez tę markę filtrów i wkładów.

Cintropur specjalizuje się w produkcji nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie systemów, przede wszystkim w celu skutecznego uzdatniania wody. Filtry oferowane przez Cintropur mogą posiadać różne wkłady Cintropur. Produkty są dostarczane w dwóch podstawowych wersjach. Mogą być wyposażone w mechaniczne wkładki lub mają specjalny zbiornik do napełniania filtra polifosforanem zmiękczającym lub węglem.

Duży wybór wkładów – ogromna zaleta

Duża część filtrów Cintropur optymalnie dopasowuje wkłady zapewniające doskonałą ochronę przed rdzą i kamieniami. Filtry Cintropur z użyciem węgla aktywnego bardzo skutecznie eliminują zapach i smak wody podczas usuwania pestycydów i zmniejszają zawartość chloru. Z drugiej strony modele z zainstalowaną lampą UV są bardzo skuteczne w dezynfekcji wody i skutecznie hamują wzrost mikroorganizmów. Są to szkodliwe dla zdrowia i życia ludzkiego pałeczki lagonelii, a także inne niebezpieczne wirusy, pierwotniaki lub bakterie.

https://www.filtry-do-wody.info/producent/cintropur/ tutaj dowiesz się więcej o filtrach Cintropur.

Dopasowane do potrzeb

Filtry Cintropur są urządzeniami jednoetapowymi, ale mogą być połączone szeregowo lub równolegle z innymi modelami. Zestawy filtrów o określonej charakterystyce są dodatkowo wyposażone w dwa manometry. Produkty Cintropur odznaczają się bardzo dobrą godzinową wydajnością, przy niewielkich spadkach ciśnienia. Jest to jeden z najbardziej ekonomicznych i efektywnych energetycznie systemów na rynku. Filtry Cintropur mają indywidualne charakterystyki przepływu cieczy, więc w zależności od modelu można je stosować zarówno w dużych zakładach przemysłowych, jak i małych gospodarstwach domowych.