O ile mamy już postanowione, że kupujemy do naszego domu zmiękczacz wody, problemem może się okazać dobór konkretnego modelu, który spełni nasze oczekiwania. Nie można tego robić zbyt pochopnie i nie przemyślawszy dokładnie decyzji. Najlepiej, by woda przed montażem oczyszczacza była przebadana, tak aby dało się określić stopień jej twardości. Dopiero na tej podstawie jak dopasowując urządzenie do wielkości naszej sieci, specjalista dobiera odpowiedni zmiękczacz.

Warto pozbyć się problemu twardej wody, który wpływa niekorzystnie nie tylko na nas samych, ale również na żywotność pralki czy zmywarki oraz wielu innych urządzeń domowych. Wiele osób zastanawia się, czy wybrać zmiękczacz wody, czy może jednak lepiej zainwestować w filtr? Filtr na pewno będzie dobrym rozwiązaniem o ile zmagasz się również z innymi problemami swojej wody, jak choćby zanieczyszczenia piaskiem, żwirem czy bakteriami. Aby poznać problemy wody płynącej z kranu, polecane jest wykonywanie analizy chemicznej wody, w sprawdzonych laboratoriach. Odwrócona osmoza świetnie radzi sobie z zanieczyszczeniami jak i z twardą wodą, niewielką twardość wody niwelują też tanie filtry dzbankowe. Czy wybierzesz taki sposób, czy jednak sam zmiękczacz, decyzja należy do Ciebie.

Zmiękczacze wody występują raczej w niewielkich gabarytach, przez co prawie nigdy nie ma problemów z ich montażem. Warto jednak zastanowić się nad tym, który konkretnie model wybrać? Jeszcze w fazie opracowywania jest wysokiej klasy Ecoperla Slimline, nowatorski zmiękczacz, na którego producent będzie oferował aż 10 lat gwarancji. W temacie gwarancji raczej nie będzie miał sobie równych zarówno wśród polskich jak i zagranicznych produktów. Samo urządzenie produkowane jest przez belgijską firmę, ma mieć kompaktowe kształty i zapewnioną wysoką skuteczność działania. Co ważne, zmiękczacz w tym modelu będzie dostępny w kilku rozmiarach, z czego największy ma posiadać pojemność 30 litrów. Wydaje się, że warto poczekać na premierę tego urządzenia, które na pewno szybko znajdzie chętnych na to, by zamontować je na swojej sieci. Za wysoką gwarancję jakości i skuteczność warto będzie dopłacić nieco więcej, jednak producent nie podał jeszcze oficjalnej ceny. O ile nie montujesz zmiękczacza wody w tym momencie, warto jeszcze poczekać aż urządzenie pojawi się w polskich sklepach.

Więcej informacji o zmiękczaczach wody, zasadach ich funkcjonowania, kosztach eksploatacji i serwisowania dowiesz się u jednego z największych polskich dystrybutorów m.in: zmiękczaczy Ecoperla – najnowszym trendzie na polskim rynku znajdziesz na stronie https://www.krainawody.pl.