Woda to jedna z najważniejszych substancji istniejących na Ziemi, bez której nie możliwe byłoby funkcjonowanie wszystkich organizmów żywych. Dotyczy to również ludzi, którzy korzystają z wody praktycznie na każdym kroku. Dlatego tak ważne jest zmiękczanie wody oraz zadbanie o odpowiednią jej jakość oraz korzystne dla zdrowia właściwości.

Twarda woda przyczyną kamiennego osadu

Twarda woda jest podstawową przyczyną powstawania kamienia, co z kolei prowadzi do trudności z użytkowaniem środków czyszczących, uszkodzeń sprzętu AGD oraz nieestetycznego wyglądu armatury łazienkowej lub kuchennej.

Woda to substancja, w której naturalnie znajdują się rozpuszczone sole wapnia oraz magnezu, nadające jej twardość. Sole te ulegają wytrącaniu się, przez co osiadają w postaci kamienia na różnych elementach. Stopniowo prowadzi do o utraty ich sprawności i  wydajności, a także obniżenia ich wartości estetycznej. W ostateczności osad powoduje również liczne uszkodzenia urządzeń gospodarstwa domowego, takich jak pralki, zmywarki, czajniki, żelazka, podgrzewacze, ekspresy do kawy czy armatura sanitarna, a także piece oraz kotły. Kamień kotłowy gromadzi się po pewnym czasie w zagłębieniach tych urządzeń, co przyspiesza powstawanie korozji oraz licznych uszkodzeń mechanicznych. Jedynie dobry zmiękczacz wody jest wstanie uchronić je przed całkowitym zepsuciem.

Jeśli szukasz więcej informacji na temat twardej wody wejdź na https://www.klarsan.pl/dom/zmiekczacze-wody/

Zmiękczacz wody – skuteczne rozwiązanie problemów

Domowe zmiękczacze wody bardzo skutecznie rozwiązują problemy związane z powstawaniem osadów z kamienia, przez co znacząco przyczyniają się do zwiększenia żywotności oraz efektywności urządzeń. Wyeliminowanie kamienia kotłowego pozwala również na sporą oszczędność w gospodarowaniu energią, ponieważ straty czynników grzewczych są o wiele niższe. Zarastanie kamieniem utrudnia przepływ wody w instalacji, przez co powoduje korozję i prowadzi do wielu zniszczeń. Zmiękczacz wody jest doskonałym zabezpieczeniem zarówno dla armatury, jak i bardzo drogich urządzeń.