W ofercie belgijskiej firmy Cintropur znajdują się nie tylko filtry mechaniczne, ale również filtry uzdatniające, należące do określonej serii. Są w nich stosowane specjalne wkłady Cintropur, będące różnego rodzaju złożami uzdatniającymi.

W tej serii filtrów Cintropur zrezygnowano z obecności suportu do zakładania wkładów mechanicznych. Zamiast tego produkty posiadają specjalny dystrybutor, wyposażony w praktyczne sitko. Klosz filtra uzupełniany jest przy pomocy węgla aktywowanego, co pozwala na bardzo szerokie możliwości filtrujące.

Czysta i bezpieczna woda użytkowa

Z przepływającej wody eliminowany jest chlor oraz jego pochodne, a także metale ciężkie, trihalometany czy lotne związki organiczne. Na dodatek z cieczy usuwana jest nieodpowiednia barwa oraz jej nieprzyjemny zapach. Na potrzeby przemysłowe powszechnie stosowane są polifosforany. Filtry Cintropur pozwalają na wykorzystanie ich do zmiękczenia wody oraz zabezpieczenia elementów grzejnych przed osadzaniem się uciążliwego kamienia. Takie rozwiązanie może znacząco ograniczyć korodowanie nie tylko samej instalacji, ale również wszystkich podłączonych do niej urządzeń oraz sprzętów.

Poznaj wszystkie produkty na https://www.zestudni.pl/cintropur/

Do wyboru, do koloru

Filtry Cintropur pozwalają na wykorzystanie różnego rodzaju praktycznych i skutecznych złóż uzdatniających. Warto jednak pamiętać, że nie są one wyposażone w głowicę sterującą. Uniemożliwia to przeprowadzenie regeneracji automatycznej lub wykonanie płukania złóż. Jednak w filtrach Cintropur wymiana złoża jest bardzo prosta, więc nie stanowi żadnego problemu. Poza złożem, wymienne są również siatki filtracyjne stosowane w poszczególnych produktach, które zazwyczaj pakowane są po kilka sztuk. Występują pośród nich siatki jednorazowe, przeznaczone do pojedynczego użycia oraz wielokrotne, które nadają się do czyszczenia. Wymianie podlega również specjalny zbiorniczek wypełniający o określonej pojemności.