Jest cała gama sposobów na to, aby zadbać o swoje urządzenie filtracyjne. Powstał już niejeden artykuł o czynnościach, jakie powinno się przeprowadzać regularnie względem na przykład zmiękczacza wody czy systemu odwróconej osmozy. Polska marka Ecoperla zaprezentowała szybki i skuteczny sposób na to, jak dbać o swoje urządzenie filtracyjne.

Warto pamiętać, że do urządzeń takich jak na przykład zmiękczacze wody należy co jakiś czas wezwać profesjonalną ekipę serwisową. Wykonuje ona szereg czynności konserwacyjnych, sprawdza stan urządzenia, bada czy wszystko działa prawidłowo. Przyjmuje się, że taką usługę należy zamówić raz w roku lub raz na dwa lata.

Okazuje się, że część czynności związanych z pielęgnacją urządzeń filtracyjnych możemy wykonać sami. Wśród nich można wymienić: dezynfekcję złoża, oczyszczanie urządzenia od wewnątrz czy też pielęgnację złoża.

Aby ułatwić te czynności osobom zapracowanym oraz takim, które nie chcą poświęcać na nie dużo czasu i energii, polska marka Ecoperla stworzyła dwa nowoczesne preparaty – Ecoperla Antidotum oraz Ecoperla Antibacter.

To innowacyjne preparaty, których nie trzeba odmierzać ani przechowywać. Wystarczy zaaplikować całą zawartość buteleczki do wnętrza urządzenia, by cieszyć się efektami. Oba środki są jednokrotnego użytku. Już zostały dokładnie wymierzone.

Coś dla użytkowników zmiękczaczy wody

Pierwsza propozycja polskiej marki Ecoperla, czyli Ecoperla Antidotum to produkt w pełni dedykowany właścicielom zmiękczaczy wody. W dużej mierze przyczynia się do wydłużenia okresu działania żywicy jonowymiennej oraz zwiększenia jej wydajności.

Wszystko dlatego, że Ecoperla Antidotum usuwa ze złoża filtracyjnego zalegające na nim metale ciężkie. Te pochodzą z surowej wody wodociągowej lub studziennej i podczas zmiękczania pozostają na żywicy, skąd nie są dalej usuwane. Ich coraz większa ilość skutecznie blokuje właściwości jonowymienne i sprawia, że złoże musi być częściej wymieniane.

Nowy preparat od marki Ecoperla użyty raz w roku zapobiega powstawaniu takich sytuacji, a tym samym zapewnia użytkownikom oszczędności.

Profilaktyczna dezynfekcja to nic trudnego

Drugi premierowy produkt, jakim jest Ecoperla Antibacter, ma służyć wszystkim urządzeniom filtracyjnym, niezależnie od ich wielkości oraz rodzaju.

Ecoperla Antibacter to płyn o właściwościach dezynfekujących. Doskonale radzi sobie z oczyszczaniem urządzeń od środka oraz zapobieganiem rozwojowi mikroorganizmów.

Producent wymienia kilka sytuacji, w których Ecoperla Antibacter zadziała niezawodnie:

  • Przy corocznym serwisie odwróconej osmozy, tuż przed wymianą wkładów na nowe
  • Przy corocznym serwisie zmiękczacza wody
  • Gdy instalacja w domu uległa niewielkiemu skażeniu
  • Gdy mamy stare urządzenie filtracyjne i chcemy ponownie zacząć z niego korzystać
  • Gdy filtrowana woda po osmozie ma nietypowy smak i zapach, który utrzymuje się pomimo wymiany wkładów

Skażenie mikroorganizmami to poważna sytuacja, na którą wbrew pozorom są tak samo narażeni właściciele wody ze studni, jak i wody z wodociągu. Czasem nawet dosypywanie soli tabletkowanej do zbiornika może spowodować przedostawanie się substancji odpowiedzialnych za rozwój bakterii.

Przy okazji warto napisać o jednej, bardzo istotnej uwadze dla właścicieli zmiękczaczy wody. Właśnie dla nich Ecoperla rekomenduje stosowanie obu środków na przemian. To zapewni optymalne efekty i pełne zadowolenie ze zmiękczania wody.

Niska cena za moc korzyści

Cena Ecoperla Antidotum i Ecoperla Antibacter oscyluje w okolicach 20-35 złotych w zależności od sklepu. Rozkładając tą kwotę na cały rok wychodzi na to, że codzienne koszty dbania o swój filtr wody to zaledwie kilka groszy – to niewiele za korzyści, które daje podjęcie regularnej konserwacji.

Decydując się na założenie filtra wody w głowie mamy przekonanie, że chcemy zapewnić sobie oraz całej rodzinie zdrową wodę najwyższej jakości. Dzięki preparatom do konserwacji zyskujemy stuprocentową pewność higienicznej filtracji. Urządzenie staje się też bardziej wydajne, mniej narażone na awarie, a dzięki temu koszty związane z użytkowaniem znacznie spadają.