Problemy z twardą wodą to dość powszechny temat, który spędza niektórym sen z powiek. Twarda woda w domu może doprowadzić do dość poważnych zniszczeń, ponieważ może ona wpływać na żywotność rur i instalacji, ale również przyczyniać się do awarii pralki czy zmywarki. Są jednak sposoby na twardą wodę – np. zmiękczacz wody.

Najważniejsze zalety miękkiej wody

Przede wszystkim miękka woda zapewnia czystsze i bardziej błyszczące sztućce, szkło, lustra, kafelki, lakier na samochodzie oraz armaturę. Ponadto miękka woda oznacza czyste i miękkie włosy oraz gładką w dotyku skórę. Mniejsze zużycie mydła, detergentów, szamponów, lepsze pienienie się oraz łatwiejsze czyszczenie. Ponadto ubrania są bez twardych minerałów uwięzionych w tkaninie, co zapewnia dłuższe utrzymanie włókien w dobrym stanie oraz łatwiejsze utrzymanie bieli materiału.

Lepszy stan urządzeń AGD dzięki miękkiej wodzie

Miękka woda zachowuje dłuższą żywotność wszystkich urządzeń wodnych, takich jak ekspresy do kawy, czajnik, lodziarki, zmywarki, podgrzewacze wody oraz pralki. Oszczędność na miesięcznych kosztach energii i ewentualnych uszkodzeniach urządzeń również na ogromne znaczenie dla każdego. W końcu nikt nie lubi przepłacać.