Czym uzdatniać wodę ze studni? Oto przegląd najpopularniejszych sposobów

Czym uzdatniać wodę ze studni? Oto przegląd najpopularniejszych sposobów

Czym uzdatniać wodę ze studni? Oto przegląd najpopularniejszych sposobów

Często w wodzie obserwujemy wysoką zawartość związków żelaza i manganu, co jest przyczyną powstawania żółtobrązowych zacieków na zlewach, umywalkach czy w miskach toaletowych. Podczas prania, kołnierz uszczelniający w pralce pokrywa się brudnym nalotem i wydziela nieprzyjemną woń. Taka woda jest w zasadzie niezdatna do picia i należy ją oczyścić.

Jak oczyszczać wodę na własną rękę?

Najbardziej użytecznym urządzeniem w tej sytuacji jest stacja wielofunkcyjna. Dzięki filtrom i specjalnej żywicy, stacja dokładnie oczyszcza wodę ze szkodliwych związków metali, a dodatkowo reguluje jej stopień twardości.

Innym pomocnym urządzeniem jest odżelaziacz wody. I służy on do wyłapania związków żelaza oraz napowietrzenia wody. Dzięki takim zabiegom, woda jest dokładnie filtrowana, ponieważ osad zbija się w większe części i tzw. kłaczki są wyłapane przez filtry.

Uwaga na bakterie w wodzie!

W studniach głębinowych, które znajdują się na terenach prywatnych posesji, woda może być skażona bakteriologicznie.

Dlatego dobrym rozwiązaniem jest użycie lampy bakteriobójczej, która wydzielając promienie UV likwiduje wszystkie drobnoustroje chorobotwórcze, nie zmieniając smaku wody ani jej składu chemicznego.

Lampa bakteriobójcza jest łatwa w użyciu i można nią odkażać wiele innych produktów spożywczych

One thought on “Czym uzdatniać wodę ze studni? Oto przegląd najpopularniejszych sposobów

  1. Robert

    U nas na szczęście kompleksowe badania wody nie wykazały większych problemów. Zdecydowaliśmy się na zmiękczanie wody, kolumnę węglową, aby polepszyć smak i lampę bakteriobójczą w celu zapewnienia ochrony przed mikroorganizmami. Do skażenia niestety może dojść zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.