Żelazo w wodzie ze studni głębinowej

Żelazo w wodzie ze studni głębinowej

Żelazo w wodzie ze studni głębinowej

Żelazo w wodzie to wyjątkowo dokuczliwy problem, oddziałujący w znaczący sposób na ludzkie zdrowie oraz żywotność wyposażenia domowego. W związku z tym nieodzowne okazuje się likwidowanie żelaza z wody, w czym wysoce pomocne okazują się odżelaziacze wody. Poniżej kilka informacji odnoszących się do skutków obecności żelaza w wodzie i funkcjonalności odżelaziaczy wody. Czy to na pewno skuteczny sposób na pozbycie się problemu?

Woda z żelazem – jak rozpoznać?

Żelazo obecne w wodzie wytrąca się, tworząc nieestetyczny i trudny do usunięcia osad. Tworzy się on zarówno we wnętrzu instalacji wodnej, jak również na sprzętach i armaturze sanitarnej. Skutki podobnej sytuacji wydają się oczywiste – urządzenia łazienkowe, AGD, instalacje oraz inne akcesoria mające styczność z wodą zostają stopniowo uszkodzone i zniszczone.

Woda z żelazem charakteryzuje się odmiennym smakiem i zapachem, jak również zmienia barwę. Kłopotem może być wysoka mętność wody, przez którą woda jest odrzucana jako produkt spożywczy. W celu zniwelowania tych problemów warto zaopatrzyć się w odżelaziacz wody.

Odżelaziacz wody – korzystne skutki użytkowania

Zamontowanie odżelaziacza wody jest proste i nie wymaga wiele uwagi ze strony użytkownika – umożliwia bieżącą filtrację wody, która pozostaje czysta i pozbawiona nadmiaru żelaza. Dzięki temu okazuje się w pełni zdatna do użytku i bezpieczna, zarówno dla zdrowia użytkowników, jak i sprzętów domowych.

Do najpopularniejszych typów odżelaziaczy wody zalicza się te, działające ze wstępnym napowietrzaniem. Ostatnio sporą popularnością cieszą się produkty polskiej marki Ecoperla – Ecoperla Ironitower, Ecoperla Sanitower  oraz odżelaziacz wody z komorą sprężonego powietrza Ecoperla Oxytower.

Wybrane urządzeni marki Ecoperla są objęte aż 10-letnią gwarancją! To fantastyczne warunki, które są najlepszym świadectwem trwałości i solidności dobranych komponentów.

Szeroką gamę urządzeń odżelaziających i odmanganiających wodę znajdziecie na stronie https://www.krainawody.pl/9-odzelaziacze.

Komentarze

 1. Maria

  Bardzo częsty problem, kiedyś niewiele się o tym mówiło, bo nie była znana tak technologia uzdatniania wody. Teraz słyszy się o tym coraz więcej. Sama miałam taki problem z wodą ze studni, więc wiem o co chodzi. Dobrano mi specjalne urządzenie z naturalnym złożem, które oczyszcza moją wodę. Świetna sprawa, jestem naprawdę zaskoczona jak to dobrze działa i to często bez użycia większej ilości chemii!

 2. Paweł Ra

  Widziałem u znajomych taką wodę – pomarańczową, mętną.To była woda jedynie do użytku na zewnątrz, do ogrodu, ale znajomi właśnie też narzekali, ze zostawia brzydkie ślady na roślinach i nawet kostce! i myślą nad tym, żeby jakiś filtr właśnie założyć

 3. Magda D

  Witam
  Mam pytanie czy jest mozliwe aby kolor włosów zmienił się z jasnego blond na rudawe takie rudawo pomarańczowe
  Pol roku temu wiercipięty studnie głębinowa i po około miesiącu okazało się ze w wodzie jest za dużo żelaza
  Powiem szczerze ze fryzjer rozkłada ręce bo nic z włosami nie można zrobic
  Zalamana😔

  1. maria

   Chyba niemożliwe! 😮
   Mimo tego, że żelazo potrafi zostawiać rude zacieki, to chyba nie ma opcji, żeby zmieniło kolor włosów… mogły się przesuszyć, przez co np. kolor szybciej lub inaczej się zmył

   Proponuję zrobić analizę i od razu założyć jakis system uzdatniania, nie ma co z tym zwlekać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.