Żelazo w wodzie ze studni głębinowej

Żelazo w wodzie ze studni głębinowej

Żelazo w wodzie ze studni głębinowej

Żelazo w wodzie to wyjątkowo dokuczliwy problem, oddziałujący w znaczący sposób na ludzkie zdrowie oraz żywotność wyposażenia domowego. W związku z tym nieodzowne okazuje się likwidowanie żelaza z wody, w czym wysoce pomocne okazują się odżelaziacze wody. Poniżej kilka informacji odnoszących się do skutków obecności żelaza w wodzie i funkcjonalności odżelaziaczy wody. Czy to na pewno skuteczny sposób na pozbycie się problemu?

Woda z żelazem – jak rozpoznać?

Żelazo obecne w wodzie wytrąca się, tworząc nieestetyczny i trudny do usunięcia osad. Tworzy się on zarówno we wnętrzu instalacji wodnej, jak również na sprzętach i armaturze sanitarnej. Skutki podobnej sytuacji wydają się oczywiste – urządzenia łazienkowe, AGD, instalacje oraz inne akcesoria mające styczność z wodą zostają stopniowo uszkodzone i zniszczone.

Woda z żelazem charakteryzuje się odmiennym smakiem i zapachem, jak również zmienia barwę. Kłopotem może być wysoka mętność wody, przez którą woda jest odrzucana jako produkt spożywczy. W celu zniwelowania tych problemów warto zaopatrzyć się w odżelaziacz wody.

Odżelaziacz wody – korzystne skutki użytkowania

Zamontowanie odżelaziacza wody jest proste i nie wymaga wiele uwagi ze strony użytkownika – umożliwia bieżącą filtrację wody, która pozostaje czysta i pozbawiona nadmiaru żelaza. Dzięki temu okazuje się w pełni zdatna do użytku i bezpieczna, zarówno dla zdrowia użytkowników, jak i sprzętów domowych.

Do najpopularniejszych typów odżelaziaczy wody zalicza się te, działające ze wstępnym napowietrzaniem. Ostatnio sporą popularnością cieszą się produkty marki Ecoperla – Ecoperla Ironitower, Ecoperla Sanitower  oraz odżelaziacz wody z komorą sprężonego powietrza Ecoperla Oxytower.

Szeroką gamę urządzeń odżelaziających i odmanganiających wodę znajdziecie na stronie https://www.krainawody.pl/9-odzelaziacze.

4 thoughts on “Żelazo w wodzie ze studni głębinowej

  1. Maria

    Bardzo częsty problem, kiedyś niewiele się o tym mówiło, bo nie była znana tak technologia uzdatniania wody. Teraz słyszy się o tym coraz więcej. Sama miałam taki problem z wodą ze studni, więc wiem o co chodzi. Dobrano mi specjalne urządzenie z naturalnym złożem, które oczyszcza moją wodę. Świetna sprawa, jestem naprawdę zaskoczona jak to dobrze działa i to często bez użycia większej ilości chemii!

  2. Paweł Ra

    Widziałem u znajomych taką wodę – pomarańczową, mętną.To była woda jedynie do użytku na zewnątrz, do ogrodu, ale znajomi właśnie też narzekali, ze zostawia brzydkie ślady na roślinach i nawet kostce! i myślą nad tym, żeby jakiś filtr właśnie założyć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.