Żelazo i mangan – sposoby na odfiltrowanie z wody

Żelazo i mangan – sposoby na odfiltrowanie z wody

Żelazo i mangan – sposoby na odfiltrowanie z wody

Żelazo i mangan to metale, które bardzo często występują w prywatnych ujęciach wody. Źródłem problemu mogą być skały, gleba albo ścieki, niekiedy powodem zbyt dużej ilości żelaza w wodzie są również sztuczne nawozy oraz przemysł.

Jeżeli zauważymy na armaturze żółte zacieki, woda ma metaliczny smak, a po praniu na jasnych ubraniach pojawiają się żółte plamy, z pewnością mamy problem.

Jak temu zaradzić?

Przede wszystkim nie można ignorować problemu, żelazo i mangan w wodzie to duży kłopot, działania trzeba podjąć natychmiast. Jeżeli woda ze studni odbiega od przyjętych norm, to przed użytkowaniem trzeba ją uzdatnić.

Wpływ wody z dużą zawartością żelaza na zdrowie

Duża ilość związków żelaza i manganu w wodzie nie zagraża życiu, jednak korzystając z takiej wody regularnie, można narazić się na pewne niebezpieczeństwa. Zażelazienie wody może być przyczyną problemów żołądkowych, podrażnień i przebarwień skóry, a także powstawania próchnicy.

Jak temu zaradzić?

Posiadając taki problem, warto zaopatrzyć się w urządzenie o nazwie odżelaziacz. Sprzęt jest prosty i bardzo skuteczny, filtruje wodę, uzdatnia ją, usuwa zanieczyszczenia. Warto zdecydować się na zakup urządzenia wysokiej jakości np. Ecoperla Sanitower, który cieszy się bardzo dobrymi opiniami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.