Woda ze studni – jak ją kompleksowo oczyszczać?

Woda ze studni – jak ją kompleksowo oczyszczać?

Woda ze studni – jak ją kompleksowo oczyszczać?

Dzisiaj na rynku dostępnych jest wiele filtrów. Jednakże wiele z nich posiada bardzo ograniczoną skuteczność. Inaczej wydaje się być w przypadku złoża wielofunkcyjnego. Kiedy jest ono przydatne?

Woda głębinowa

Nie ma wątpliwości co do tego, że najczęściej zanieczyszczona jest woda ze studni głębinowej. To w niej występuje największe stężenie metali ciężkich. Często pojawia się w niej również amoniak. Co więcej, woda ze studni głębinowej może też zawierać o wiele większe zanieczyszczenia. Wielokrotnie wykrywa się w niej na przykład piasek.

Filtracja ze stacją wielofunkcyjną

Niewątpliwie, woda ze studni głębinowej musi zostać poddana filtracji. Złoże wielofunkcyjne zdaje się filtrować ją zdecydowanie najskuteczniej. Warto w tym miejscu zauważyć, że często nie wiadomo dokładnie jakiego typu zanieczyszczenia znajdują się w wodzie pobranej ze studni. Jeśli jednak do oczyszczania wykorzystywana jest Ecoperla Multicab, bądź inne urządzenie ze złożem wielofunkcyjnym, właściwie nie ma to znaczenia. Takie produkty znajdziesz na stronie https://www.zestudni.pl/stacje-wielofunkcyjne/ Nie bez powodu niektóre złoża nazywane są bowiem wielofunkcyjnymi. Nazwa ta bierze się od tego, iż są one w stanie filtrować przeróżne zanieczyszczenia. Co więcej, często także mocno zmiękczają filtrowaną wodę ze studni głębinowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.