Ultrafiltracja, nanofiltracja czy odwrócona osmoza? Co wybrać do nowoczesnej kuchni?

Ultrafiltracja, nanofiltracja czy odwrócona osmoza? Co wybrać do nowoczesnej kuchni?

Ultrafiltracja, nanofiltracja czy odwrócona osmoza? Co wybrać do nowoczesnej kuchni?

Odwrócona osmoza uznawana jest za jedną z popularniejszych i najbardziej rozpowszechnionych metod filtrowania wody. Wykorzystywana jest w warunkach zarówno przemysłowych, jak i domowych, na przykład w kuchni.

Odwrócona osmoza oczyszcza wodę bardzo dokładnie i skuteczne. Za sprawą odpowiedniego systemu odwróconej  osmozy uzyskiwana jest ciecz o znacznie poprawionych walorach organoleptycznych, a więc posiadająca lepszy smak, zapach i wygląd.

Co zamiast odwróconej osmozy?

Alternatywą dla procesu odwróconej osmozy jest ultrafiltracja. Ona również skutecznie oczyszcza wodę z licznych zanieczyszczeń i stosowana jest głównie w warunkach przemysłowych. Usuwa zarówno zanieczyszczenia stałe, jak i niezwykle szkodliwe i niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego związki organiczne. Jednocześnie ultrafiltracja nie narusza w żaden sposób wartościowych minerałów znajdujących się w uzdatnianej wodzie.

Nanofiltracja – proces pośredni między ultrafiltracją, a odwróconą osmozą

Na przestrzeni kilku ostatnich lat coraz większą popularnością zaczęła cieszyć się także nanofiltracja. Ta metoda oczyszczania wody nazywana jest nierzadko ciśnieniową odwróconą osmozą. Podstawową i kluczową rolę w nanofiltracji odgrywają specjalnie dopasowane i dobrane do warunków systemu membrany filtracyjne. Podobnie jak systemy odwróconej osmozy i ultrafiltracji, nanofiltracja również stosowana może być w kuchniach.

One thought on “Ultrafiltracja, nanofiltracja czy odwrócona osmoza? Co wybrać do nowoczesnej kuchni?

  1. Iga

    Przy jakości wody, jaka płynie z kranów w naszej kamienicy nie było innej możliwości jak wybór odwróconej osmozy. W tych urządzeniach najbardziej podoba mi się to, że kompleksowo oczyszczają wodę. Teraz jest do tych urządzeń taki wybór różnych filtrów minerałami, że też nie ma na co narzekać. Ja mam wkład zapewniający magnez i wysokie pH.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.