Próby usuwania twardej wody – jaki sposób będzie skuteczny?

Próby usuwania twardej wody – jaki sposób będzie skuteczny?

Próby usuwania twardej wody – jaki sposób będzie skuteczny?

Dostrzeżenie twardości wody powinno zawsze skłaniać do podejmowania prób jej zmiękczenia. Nie powinno się bowiem na co dzień korzystać z twardej wody, gdyż stwarza to po prostu wiele szkód.

Czemu szkodzi twarda woda?

Po pierwsze, mikroelementy, które to powodują, że woda jest twarda, mogą oddziaływać na armaturę. Całe szczęście, ich działanie nie jest mocno toksyczne, dlatego nie tak szybko widoczne są negatywne efekty korzystania z twardej wody. Jednak jeśli pije się ją regularnie, może być to niebezpieczne.

Ponadto, jeśli twarda woda nie przejdzie przez złoże filtracyjne, zamiast czyścić ubrania w pralce, dodatkowo je brudzi. Charakterystyczne są żółte palmy na ciuchach, zwłaszcza tych jaśniejszych. Problemem jest na pewno również mycie naczyń, gdyż doczyszczenie tłustych talerzy twardą wodą to zadanie właściwie niewykonalne.

Sprzęt do zmiękczania

Urządzenie, które powszechnie wykorzystuje się do zmiękczania nie jest skomplikowane w budowie. Najważniejsze jego elementy to złoże filtracyjne oraz głowica sterująca. Spośród wielu różnych zmiękczaczy wody, na uwagę na pewno zasługuje szczególnie jeden. Konkretnie jest to Ecoperla Slimline CS 30, gdyż jest to niezwykle skuteczny zmiękczacz wody od polskiej marki.

One thought on “Próby usuwania twardej wody – jaki sposób będzie skuteczny?

  1. orłek

    Ja już praktycznie byłem zdecydowany na zmiękczacz wody, bo wiedziałem, że w niektórych blokach istnieje możliwość montażu. Niestety, okazało się, że nie w naszym. Bardzo mnie to zasmuciło, ponieważ inne sposoby na usuwanie twardej wody nie są tak skuteczne jak zmiękczacz. Mamy więc odwróconą osmozę, filtr prysznicowy i filtr z polifosfatem na pralkę i zmywarkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.