Nie obawiaj się, odżelazianie wody wcale nie jest trudne!

Nie obawiaj się, odżelazianie wody wcale nie jest trudne!

Nie obawiaj się, odżelazianie wody wcale nie jest trudne!

Czysta woda w kranie to podstawa w każdym domu. Niestety, nie zawsze jest ona pozbawiona zanieczyszczeń. Prawdopodobnie najgroźniejsze są bakterie i metale ciężkie. Bakterii nie jest się łatwo pozbyć, co innego żelazo czy mangan, które każdy może usunąć z wody na własną rękę.

Odżelaziacz – co to takiego

Oczyszczanie wody z manganu i żelaza przeprowadzane jest przy użyciu specjalnych urządzeń. Żelazo usuwają odżelaziacze wody, które trzeba uznać za urządzenia dosyć skomplikowane i niewątpliwie również nowoczesne. Niemniej jednak, nie są one aż tak zaawansowane technologicznie, aby każdy z nas nie mógł korzystać z nich samodzielnie.

Odżelaziacz wody to urządzeni, które jest podłączane bezpośrednio do kanalizacji wodnej. Woda, zanim z rur przejdzie do kranu przepływa więc przez odżelaziacz wody. Tam jest ona napowietrzana. Proces ten jest absolutnie niezbędny, jeśli całe żelazo ma zniknąć z wody. Napowietrzanie jest potrzebne z racji tego, że jest to najskuteczniejszy sposób wytrącani cząsteczek metali ciężkich.

Wytrącanie natomiast jest absolutnie niezbędne, gdyż bez niego filtr, a konkretnie złoże filtrujące nie wychwyci żelaza. Kiedy cząsteczki są wytrącone filtr nie ma natomiast najmniejszego problemu z oddzieleniem

Na stronie https://www.ultrafiltracja.pl/pl/c/Odzelaziacze/74 można znaleźć jedne z najlepszych urządzeń tego typu na rynku..

Skuteczność odżelaziaczy

Usuwanie żelaza nie zawsze jest całkowicie skuteczne. Niektórzy instalują bowiem w mieszkaniach zbyt słabe odżelaziacze wody. Rzecz w tym, że zawsze skuteczność złoża filtracyjnego powinna być dobrana pod kątem poziomu stężenia żelaza w wodzie. Rzecz jasna, w przypadku najwyższych stężeń złoża powinny być absolutnie najbardziej zaawansowane i najmocniejsze, tak aby wychwycił wszystkie cząsteczki żelaza. Jedynie przy tych najmniejszych zanieczyszczeniach można pozwolić sobie na usuwanie żelaza słabszymi złożami, czy też nawet zmiękczaczami wody.

One thought on “Nie obawiaj się, odżelazianie wody wcale nie jest trudne!

  1. Roman

    Odżelazianie wody nie jest trudne, ale trzeba mieć do tego odpowiedni sprzęt. Moim zdaniem najbardziej skuteczna jest metoda z wcześniejszym napowietrzaniem, a dopiero potem usuwaniem cząsteczek na złożu filtracyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.