Kiedy przyda się filtr mechaniczny?

Kiedy przyda się filtr mechaniczny?

Kiedy przyda się filtr mechaniczny?

Woda pochodząca z naszej studni czy z rurociągu może być zanieczyszczona. W ostatnim czasie stały się modne i zarazem niezbędne filtry. Instalowane są one na etapie instalacji hydraulicznej. Podstawowy filtr zawiera wkład mechaniczny. Montuje się go przed urządzeniami centralnymi. Po filtracji mechanicznej można zainstalować inne wkłady, które w sposób kompleksowy oczyszczą nam wodę.

Z czego czyści wodę wkład mechaniczny?

Filtracja mechaniczna jest pierwszym etapem uzdatniania wody. Zostaje ona oczyszczona z ciał stałych, które nie są rozpuszczalne w wodzie, czyli z: piasku, ziemi, kawałków rdzy, resztek izolacji. Oczyszczoną z tych ciał wodę można rozprowadzić po całym budynku, nie obawiając się o uszkodzenie armatury.

Pozostałe wkłady filtracyjne

Oczyszczoną wodę filtracją mechaniczną można poddać dalszemu uzdatnianiu. W budynku mieszkalnym już w standardzie montuje się wkład węglowy, który oczyszcza wodę z chloru i jego pochodnych, a także z wielu innych substancji organicznych. Wkład odżelaziający oczyszcza wodę  manganu. Wkład antybakteryjny filtruje bakterie. Istnieją także wkłady zmiękczające wodę. Zainstalowane filtry należy kontrolować i wymieniać na nowe co jakiś czas. Umieszczone są one w przezroczystych pojemnikach, co pomaga przy kontroli.

One thought on “Kiedy przyda się filtr mechaniczny?

  1. D.K.

    Robiliśmy ostatnio analizę wody, ponieważ nasza woda jest bardzo mętna. Parametry okazały się okej, ale z mętnością chcieliśmy coś zrobić i zaproponowano nam taką kolumnę która oczyszcza wode z zanieczyszczeń mechanicznych. Rzeczywiście pomaga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.