Jak radzić sobie z zanieczyszczoną wodą ze studni?

Jak radzić sobie z zanieczyszczoną wodą ze studni?

Jak radzić sobie z zanieczyszczoną wodą ze studni?

Życie na wsi z daleka od miasta dość często wiąże się z koniecznością korzystania z wody ze studni. Jak powszechnie wiadomo woda ze studni nie zawsze jest krystalicznie czysta i dość często nie jest ona najlepszym wyborem.

Zanieczyszczenia w wodzie studziennej

Korzystanie z wody ze studni związane jest z występowaniem różnego rodzaju bakterii oraz roztoczy, które stanowią zagrożenie dla życia ludzkiego.

Jednym z problemów, który dość często występuje jest nadmiar żelaza w wodzie. Według zaleceń nie powinien przekraczać 0,2 mg/litr. Korzystanie z własnych studni wiąże się najczęściej z przekroczeniem tej normy.

Czym to skutkuje?

Korzystając z takiej wody można odczuć nieprzyjemny smak. Podobnie sytuacja prezentuje się w przypadku przygotowywania potraw. Problem nadmiaru żelaza w wodze jest również problemem dla różnego rodzaju sprzętu AGD, którego żywotność znacznie się skraca.

Stacja wielofunkcyjna – recepta na problemy z wodą studzienną

Jednym z ciekawszych rozwiązań, które z pewnością poradzi sobie ze złą jakością wody jest stacja wielofunkcyjna. Stanowi ona jeden z elementów filtrujących i jest zakładana na wejściu wody do budynku. Korzystając z takiego urządzenia mamy pewność, że woda, którą otrzymamy będzie dobrej jakości. Jednym z popularniejszych urządzeń tego typu jest Ecoperla Multitower.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.