Ecoperla Slimline POU – filtr do kuchni w blokach

Ecoperla Slimline POU – filtr do kuchni w blokach

Ecoperla Slimline POU – filtr do kuchni w blokach

Woda z kranu czasem nie odpowiada naszym gustom pod względem smaku i zapachu. Nie chcemy jej pić na co dzień i dlatego szukamy alternatyw na wodę, która będzie w pełni odpowiadała naszym preferencjom. Jednym ze sposobów jest woda butelkowana, jednak istnieje jeszcze inny sposób! Dziś Wam o nim opowiemy.

Woda butelkowana wcale nie musi zastępować nam na co dzień wody kranowej, nieodpowiadającej naszym potrzebom. Warto pamiętać, że to dość droga alternatywa. W dodatku za każdym razem trzeba ją przynosić zgrzewkami do domu. O wiele lepiej postawić na prostszy sposób, czyli filtr kuchenny!

Filtry kuchenne są dostępne w wielu rodzajach, mają różne stopnie filtracji. Ich zadaniem jest doczyszczenie wody w taki sposób, by w pełni odpowiadała naszym wymaganiom co do właściwości organoleptycznych.

Problem z filtracją wody w blokach

Niestety, czasem przeszkodą w wyborze filtra kuchennego staje się przestrzeń. To kłopot, który szczególnie daje się we znaki w mieszkaniach w blokach. W małych kuchniach często zwyczajnie nie ma miejsca na montaż dużego filtra ze zbiornikiem na magazynowanie wody.

Do tej pory jedynym wyjściem była rezygnacja z własnej małej „oczyszczalni wody” i wybór wody w plastikowych pojemnikach. To jednak bardzo się zmieniło.

W marcu na rynku pojawiła się bardzo ciekawa propozycja dedykowana właśnie kuchniom w blokach! Mowa oczywiście o nowej ultrafiltracji od polskiej marki – Ecoperla Slimline POU.

Poznaj Ecoperla Slimline POU

Ecoperla Slimline POU to nowy, innowacyjny system ultrafiltracji stworzony przy współpracy polskiej marki Ecoperla z Erie Water Treatment – znanym producentem głowic sterujących oraz innych komponentów do uzdatniania wody.

Filtr w całości powstaje na terenie Europy. Wyróżnia się niezwykłą trwałością oraz szeregiem rozwiązań ułatwiających eksploatację, zmniejszających koszty oraz sprawiających, że montaż to pestka.

System ultrafiltracji Ecoperla Slimline POU najlepiej sprawdza się w przypadku wody mało lub średnio zanieczyszczonej. Nie warto jednak wybierać go, jeśli mamy do czynienia z przekroczeniami w wodzie lub sporym stopniem twardości.

Nowość od Ecoperli działa w bardzo prosty sposób i filtruje wodę na trzech etapach:

 • Wkład wstępny – usuwa z wody zanieczyszczenia mechaniczne do wielkości 5 mikronów
 • Wkład węglowy – doczyszcza wodę z cząstek mechanicznych. W dodatku redukuje z wody wszelkie zanieczyszczenia chemiczne, mające negatywny wpływ na walory organoleptyczne wody. Wśród nich można wymienić: chlor, pochodne chloru, związki organiczne, pestycydy, pozostałości dezynfekcji
 • Wkład ultrafiltracyjny – membrana ultrafiltracyjna ma dokładność 0,1 mikronów. Redukcja zanieczyszczeń obejmuje: cysty, wirusy, bakterie, metale ciężkie. Podczas uzdatniania w wodzie pozostają wszystkie naturalnie występujące minerały
 • Najważniejsze zalety ultrafiltracji

Wiele osób docenia systemy ultrafiltracji nie tylko z powodu pozostawiania minerałów w wodzie, ale również dlatego, że:

 • System nie potrzebuje prądu do działania – praca napędzana jest ciśnieniem wody w instalacji
 • Nie ma odrzutu do kanalizacji
 • Nie ma zbiornika na magazynowanie wody
 • Świeża woda jest podawana na bieżąco

Prosty montaż i serwis

Ecoperla Slimline POU jest filtrem kuchennym, który z założenia miał być bardzo posty w montażu i serwisie.

Projektanci zadbali o to wykorzystując kilka ciekawych rozwiązań:

 • Szybkozłącza – konstrukcja oparta jest o szybkozłącza, dzięki czemu całość można błyskawicznie zamontować. W dodatku te elementy zapobiegają powstawaniu przecieków
 • Blokada obrotowa – wkłady zostały wyposażone w blokadę obrotową. Dzięki niej bez problemu można wykręcić już zużyte wkłady i w ich miejsce szybko zamontować nowe
 • Automatyczny zawór zwrotny – dzięki niemu wymiana wkładów jest bardzo prosta. Nie trzeba za każdym razem zakręcać dopływu wody do urządzenia
 • Instrukcja obsługi – instrukcja obsługi jest bardzo szczegółowa, posiada ilustracje pokazujące dokładnie wszystkie kroki montażu
 • Akcesoria montażowe – w zestawie znajdują się wszystkie akcesoria montażowe: śrubki, trójnik, wężyk. Nie trzeba samemu szukać i dobierać elementów, dzięki czemu oszczędzamy czas

Co ciekawego w Ecoperla Slimline POU?

Prosty montaż i serwis to nie są jedyne zalety. Ecoperla Slimline POU ma w zanadrzu jeszcze kilka innych ciekawych rozwiązań.

Wkłady filtracyjne

Wkłady filtracyjne dedykowane Ecoperla Slimline POU posiadają bardzo dużą powierzchnię filtracyjną. Dzięki temu woda ma długi kontakt z wodą, a materiał filtracyjny o wiele wolniej wytraca swoje właściwości.

W przypadku tych wkładów wymiana następuje jedynie raz na rok, a nie tak jak w przypadku standardowych wkładów do ultrafiltracji – co 6 miesięcy.

Wylewka

Wylewka z pewnością wpasuje się w wystrój każdej kuchni! Ciekawym rozwiązaniem zapewniającym dużą higienę poboru wody jest wyłożenie wylewki plastikową wkładką. Jej zadaniem jest zabezpieczenie wody przed kontaktem z metalowymi częściami. Pobór wody jest bardzo szybki.

Wymiary

Kompaktowe wymiary i brak zbiornika na magazynowanie wody dają możliwość montażu Ecoperla Slimline POU w naprawdę małych przestrzeniach.

Postaw na ekologiczny sposób pozyskiwania wody

Niepowtarzalne cechy konstrukcyjne i zastosowane rozwiązania sprawiają, że Ecoperla Slimline POU jest idealną propozycją do małych kuchni. To szybki, ekologiczny i przede wszystkim ekonomiczny sposób na smaczną wodę, w pełni dopasowaną do wymagań Twoich i Twojej rodziny. Sprawdź, czy to dobry produkt do Twojej kuchni!

One thought on “Ecoperla Slimline POU – filtr do kuchni w blokach

 1. Patrycja

  Czyli jest rozwiązanie dla mojej maleńkiej kuchni w 38 metrach2 🙂 Ciekawe urządzenie, fajnie, że filtruje wodę na biężąco. Słyszałam pozytywne opinie od znajomych o osmozach z tej firmy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.