Dlaczego żelazo w wodzie jest szkodliwe?

Dlaczego żelazo w wodzie jest szkodliwe?

Dlaczego żelazo w wodzie jest szkodliwe?

Zanieczyszczona woda w naszym domu może okazać się sporym problemem. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jednak woda płynąca bezpośrednio z kranu nie jest wcale tak czysta. Dlatego też powinniśmy zakupić odpowiednie filtry do wody. Jednak na jakie się zdecydować?

Nadmiar żelaza w gospodarstwach z wodą ze studni

Przede wszystkim powinniśmy mieć świadomość, iż największym problemem w bardzo wielu domach, korzystających z własnych ujęć jest nadmiar żelaza w wodzie. Z tego powodu na armaturze często pojawiają się nieatrakcyjne, ciemne zacieki. Niestety żelazo ma to do siebie, iż bardzo ciężko jest takie zacieki domyć, nawet stosując najsilniejsze środki.

Nie możemy zapominać także o tym, iż usuwanie żelaza z naszej wody jest konieczne w przypadku, gdy chcemy zmienić smak naszych potraw oraz samej wody pitnej na korzystny, w pełni odpowiadający potrzebom. Należy mieć świadomość, że żelazo wpływa negatywnie na smak, zapach i barwę naszej wody. Zażelaziona woda ma zdecydowanie bardziej metaliczny posmak, co często powoduje, iż nasze potrawy nie smakują zbyt dobrze. W dodatku dochodzi problem mętności.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem są odżelaziacze wody?

To właśnie taki odżelaziacz wody jest w stanie bardzo szybko oczyścić naszą wodę użytkową z nadmiaru żelaza. Odpowiednia filtracja zagwarantuje, że nasza ciecz znów będzie zdatna do spożycia, ale i bezproblemowego użytkowania.

Na rynku spotkamy się z kilkoma rodzajami odżelaziaczy wody. Do najskuteczniejszych i najbardziej ekonomicznych zalicza się te działające ze wstępnym napowietrzaniem wody. Jedne będą potrzebowały do działania zbiornika ocynkowanego (na przykład Ecoperla Ironitower lub Ecoperla Sanitower), inne mają komorę sprężonego powietrza wbudowaną w butlę ciśnieniową (Ecoperla Oxytower). Wybór zależy od wyników analizy wody.

Więcej znajdziesz na stronie https://www.klarsan.pl/dom/odzelaziacze-i-odmanganiacze/

Żelazo w wodzie to realny problem

Niestety wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nasza woda płynąca z kranu może być zanieczyszczona. Przy problemach z przekroczeniami żelaza warto zastosować wysokiej jakości odżelaziacz wody. Tylko dzięki tym urządzeniom jesteśmy w stanie usunąć nadmiar tego pierwiastka z naszej wody i sprawić, aby znów była czysta,nie pozostawiała po sobie osadów, a także była zdatna do picia.

2 thoughts on “Dlaczego żelazo w wodzie jest szkodliwe?

  1. Mariusz

    Znam parę osób, które niestety ignorują swój problem z przekroczeniem żelaza. Bardzo ciężkie to, ponieważ utrudnia wiele codziennych czynności. A kąpiel w takiej wodzie to tragedia.

  2. Michał Walczak

    Ciężko sobie to wyobrazić, ale w wodzie z wodociągu też potrafią być okropne przekroczenia… Mieszkając w centrum, mam założony odżelaziacz, bo woda bez filtra ma kolor słabej herbaty. Ale wodociągi nic zbytnio z tym nie zrobią, bo to niestety rdzawe rury są przyczyną. Zamiast narzekać, postanowiłem założyć stację i po problemie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.