Coraz szersze zastosowanie węgla aktywnego

Coraz szersze zastosowanie węgla aktywnego

Coraz szersze zastosowanie węgla aktywnego

Kolumna węglowa, taka jak np. od polskiej marki z serii Ecoperla Carbotower, przeznaczona do oczyszczania wody to jedno z najczęstszych zastosowań węgla aktywnego w obecnych czasach. Jednak materiał ten ma zastosowanie znacznie szersze, w wielu dziedzinach życia. Dowiedz się, gdzie stosowany jest węgiel aktywny!

Znaczenie węgla aktywnego rośnie

Część z zastosowań może być naprawdę bardzo zaskakująca. To zaciekawić może w szczególności kobiety. Otóż węgiel aktywny nadaje się idealnie do oczyszczania skóry, a przede wszystkim tej zmagającej się w wydzielaniem nadmiernej ilości sebum.

Węgiel aktywny stosowny do oczyszczania skóry stosowany może być samodzielnie, bądź w połączeniu z innymi składnikami. Wiele osób węgiel aktywny uważa również za bardzo dobry środek do wybielania zębów. Choć wiele osób dziwi się, że czarny węgiel aktywny działa wybielająco na zęby, to jednak w rzeczywistości jego odpowiednie zastosowanie daje satysfakcjonujące efekty.

Węgiel aktywny w przypadku wybielania zębów sprawi się zdecydowanie lepiej niż wiele specjalistycznych past kupowanych w sklepach, aptekach czy supermarketach. Wybielanie zębów jest skuteczne tylko wtedy, gdy zabieg powtarzany jest przynajmniej 2-3 razy w ciągu tygodnia. Węgiel aktywny w oczyszczaniu zębów stosuje się bardzo łatwo, co z pewnością ogromnie działa na jego korzyść

Węgiel aktywny w uzdatnianiu wody

W przypadku gospodarstw domowych z węglem aktywnym możemy zetknąć się w kilku rodzajach urządzeń filtracyjnych. Przede wszystkim stanowi on nieodłączną część systemów odwróconej osmozy oraz innych filtrów kuchennych.

Coraz większą popularnością cieszą się centralne filtry z węglem aktywnym. Nie chodzi tu tylko o filtry narurowe z wypełnieniem z węgla aktywnego, ale przede wszystkim kolumny węglowe czy zmiękczacze wody z węglem aktywnym.

Ecoperla Carbotower – polecana kolumna węglowa

Jednym z najczęściej polecanych sposobów na uzyskanie wody wolnej od chloru oraz jego pochodnych w gospodarstwie domowym są centralne kolumny filtracyjne. Jednym z najczęściej polecanych produktów tego typu jest kolumna węglowa od polskiej marki Ecoperla – Ecoperla Carbotower.

To produkt wyróżniający się na tle innych bardzo wysoką jakością komponentów. Jest produkowany na terenie Europy. Na pewno nie zawiedzie oczekiwań pod względem solidności.

Ecoperla Carbotower jest w całości produkowany na terenie Europy. Co więcej, kolumna Ecoperla Carbotower jest objęta aż 10-letnią gwarancją! To fantastyczne warunki, które są najlepszym świadectwem trwałości i solidności dobranych komponentów.

Komentarze

  1. Olek U.

    Filtracja wody z węglem aktywnym to najlepsza metoda jaka może być (pomijając wodę zanieczyszczoną żelazem czy jakimiś mechanicznymi związkami…). Węgiel naprawdę świetnie radzi sobie z nieprzyjemnym zapachem i smakiem, potwierdzam 🙂

  2. Szymon

    Chyba się zdecyduję na ten zmiękczacz, ponieważ dowiedziałem się, że bez problemu można wymienić węgiel aktywny bez konieczności wymiany złoża, co uważam osobiście za duży plus.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.