Analiza wody: dlaczego jest ważna? Jak ją wykonać? Jakie zanieczyszczenia zostaną wykryte?

Analiza wody: dlaczego jest ważna? Jak ją wykonać? Jakie zanieczyszczenia zostaną wykryte?

Analiza wody: dlaczego jest ważna? Jak ją wykonać? Jakie zanieczyszczenia zostaną wykryte?

Woda jest niezbędnym elementem do życia dla każdego człowieka, jednak nie oznacza to, że nie należy jej badać i testować, aby to życiodajne źródło nie przyniosło wielu groźnych chorób naszym najbliższym.

Fizykochemiczna analiza wody oraz badania bakteriologiczne

Woda, pełniąc funkcję użytkową ma mnóstwo możliwości zastosowań. Wyróżniamy m.in. wodę pitną, do codziennego spożywania, która używana jest również w gospodarstwach domowych do celów sanitarnych i higienicznych. Woda w rolnictwie służy zaś do nawadniania pól. Kolejnym rodzajem jest woda przemysłowa, która może pełnić rolę przekaźnika ciepła, magazynować energię lub odbierać ją. Ta stosowana w przemyśle służy ponadto jako rozpuszczalnik, czy reagent. Bez względu jednak na rodzaj każda woda mająca bezpośredni lub pośredni kontakt z człowiekiem musi być koniecznie poddawana systematycznej analizie. jej kluczowy parametr to czystość mikrobiologiczna.

Analiza mikrobiologiczna wody dokładnie wykaże, czy parametry te nie przekraczają określonej normy i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia. Bakterie w wodzie zawarte muszą zostać jak najszybciej wyeliminowane, aby nie wpływały w sposób niszczycielski na ludzki organizm. Ponadto wykonane badania w znacznym stopniu ułatwiają odpowiedni dobór filtrów do wody.

One thought on “Analiza wody: dlaczego jest ważna? Jak ją wykonać? Jakie zanieczyszczenia zostaną wykryte?

  1. Tatiana

    Ja zlecałam badania fizykochemiczne w firmie Klarsan. Bardzo profesjonalna, szybko dostałam wyniki. Szkoda, że nie wykonują analiz pod względem obecności bakterii. W każdym razie dobrze pomogli mi dobrać urządzenie filtracyjne i przyjechali je zamontować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.